1. HRL: David Mikuličić pogodio za pobjedu Kozale na derbiju u Senju

Subota, 30. listopada 2021. 21:48 Napisao/la  SC

RUDAR ADRIA OIL – MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA 29:27 (17:15)

SC Franko Mileta. Gledatelja: 200.

Suci: Čačić, Josić (Zagreb).

RUDAR ADRIA OIL: Zena 1, Ratkajec, Tomičić, Lazar 2, Vozila, Štucin, Ugrin 2, Dželili, Murselović, Jelušić 2, Dukić 1, Kostić 2, Lukšić, Derossi 10 (3), Ajanović 1, Franković 8.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 6, K. Domijan 2, Mozetič 4, Grgurević 4, Dujmović, Dragičević 4 (1), Brozičević, Jovanović, Lovrenović, Stupar 5 (2), I. Domijan 2, Mataija.

Sedmerci: Rudar Adria Oil 3 (3), Mornar Dramalj Crikvenica 3 (3). Isključenja: Rudar Adria Oil 10, Mornar Dramalj Crikvenica 4 minute.

Rukometaši Rudar Adria Oila upisali su novu pobjedu, nakon izjednačenog otvaranja utakmice Labinjani su poveli i prednost do kraja utakmice više nisu ispuštali iz ruku.

U 45. minuti gosti su se serijom 3:0 primakli na samo jedan pogodak zaostatka (22:21), ali preokret ipak nije uslijedio.

SENJ – KOZALA 29:30 (13:16)

ŠSD Robert Barbić Beli. Gledatelja: 50.

Suci: Magić (Varaždin), Špiranec (Trnovec Bartolovečki)

SENJ: M. Nekić, Birkić, Medarić, J. Nekić, Stipetić 1, Čulinović, Vukšić 6 (2), R. Nekić 4, Rak, Brašnić-Ferreira 8, Krmpotić 2, Drinovac 3, Stanić 5, Ćosić, Jeličić.

KOZALA: Sušanj, Baldo 5, Dražul, Deželjin 8 (3), Balas, Vujović  1, Juričević 2, Kezić 5, Jovović, Srok, Devčić, Potočnjak 1 (1), Andričević, Sabo 2, Mikuličić 6, Sančanin.

Sedmerci: Senj 4 (2), Kozala 8 (4). Isključenja: Senj 8, Kozala 12 minuta.

Regionalni derbi pripao je Riječanima, izjednačena utakmica prelomljena je u samoj završnici.

Senjani su u 58. minuti poravnali preko Nekića (28:28), nakon toga su i poveli golom Vukušića iz sedmerca (29:28) u 59. minuti na isteku koje su Kozalčani uspjeli poravnati rezultat preko Kezića (29:29).

Domaći trener ozvao je minutu odmora pedeset sekundi prije kraja, ali Senjani nisu uspjeli poentirati, a Riječani jesu preko Davida Mikuličića.

Ostali rezultati 5. kola: Buzet - Metković Mehanika 34:33, Zadar 1954 - Ribola Kaštela 26:31.