Subota, 07. prosinca 2013. 19:02 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 11. kola: Kozala - Prelog 32:29 (16:13)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 200. Suci: Baić i Šulekić.

KOZALA: Ćaćan, A. Dunato 4, Vukelić, Sertić 1, Blažević, Briški 4, D. Dunato, Jeličić, Matanović 4, Sorić, A. Tomić 3, F.Tomić 1, Deak 3, Kalač 3, Buneta 9, Jaganjac.

PRELOG: Logožar, Halić 1, Horvatić 3, Matić 4, Bergovec 5, Martinčević 2, Lončarić 1, Belić 7, Malik 2, Bratković 4.

Sedmerci: Kozala 3 (6), Prelog 3 (3). Isključenja: Kozala 8, Prelog 6 minuta.

Rukometaši Kozale ugostili su još jednu od novih momčadi u ovoj sezoni u Prvoj ligi, momčad Preloga koja je uspješno započela natjecanje i bodovno je na trećoj poziciji ljestvice. Od početka susreta vidjelo se da se radi o ozbiljnoj momčadi s uigranom postavom igrača, od kojih zapaženu ulogu igra Mario Belić.

Mladići Kozale baš i nisu bili impresionirani gostima, te je samo bilo pitanje koliko je koncentracije potrebno u njihovoj igri da sigurno dođu do pobjede. Gosti su uspješno odolijevali napadima Kozalčana, te su imali i dva vodstva na početku susreta, ali sredinom prvog poluvremena pogocima Matanovića i Bunete domaćini se odvajaju na tri gola prednosti i tu prednost zadržavaju do kraja prvog dijela.

U drugom dijelu mladići Kozale održavaju stečenu prednost, da bi u 47. minuti Kalač efektno pogodio za 24:19. U 48. minuti gosti zbog dva isključenja ostaju sa samo četiri igrača u terenu, ali ne predaju se i čak postižu pogodak za smanjenje 25:21. U tom periodu treba istaknuti vratara domaćih Ćaćana, koji je do tada sakupio 11 obrana i dodavao potreban impuls svojim suigračima.

Od 55. do 58. minute vidjela se mala drama kada su se gosti približili na samo pogodak zaostatka, prvenstveno zahvaljujući svojem vrataru Logožaru koji je uspješno obranio sedmerce Buneti i Antonu Dunatu, ali se s druge strane uspješno ispriječio Ćaćan, te su domaći na kraju smireno i uspješno završili susret sa konačnih tri gola prednosti.