Subota, 30. studenog 2013. 19:00 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Split - Matulji 32:32 (18:16)

SPLIT:Previšić, Šimić, Galić, Šipić 2, Lušić 8, Maretić 2, Fistonić 3, Vrgoč 1, Budalić, Prskalo 8, Antičević 6, Mladinić, Grebenar, Čurin, Šolić 2

MATULJI: Brajnović, P.Jelušić 12, M.Jelušić 2, Mudrić, Sladić 7, Feranda, Car, Bilobrk, Milih, Ratkajec 5, Čuturić, Filipović 6, Šuljić

Sedmerci: Split 2(3),         Matulji 3(3)

Isključenja: Split 10 minuta, Matulji 14 minuta

U debiju trenera Davora Brajnovića rukometaši Matulja vraćaju se s gostovanja u Splitu s osvojenim bodom, a 20-tak sekundi ih je dijelilo da uzmu oba boda. U prvom poluvremenu Matuljci su do 20. minute imali više od igre i bili u stalnoj prednosti. Međutim, u 5 minuta gube prednost i Split vodi 16:14, te održava prednost od 2 gola do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu Matulji radi seriju 1:4 i vode 19:20, ali Split u svojim redovima ima iskusne Lušića i Prskala, koji ne dopuštaju iznenađenja i cijelo drugo poluvrijeme igra se gol za gol.

U infarktnoj završnici Matulji postižu pogodak za vodstvo 32:31, ali u zadnjem napadu Splita, M.Jelušić i Čuturić rade prekršaje za isključenja i sa dva igrača više Splićani lako poentiraju i zaključuju susret u egalu.