Kup: Kozala izborila finale bez problema, Matulji izgubili s čak 12 razlike

Srijeda, 04. prosinca 2013. 00:25 Napisao/la  Nenad Daskijević

Polufinalna utakmica: Matulji - Kozala 24:36 (11:22). Prevarili su se svi koji su očekivali reprizu ligaške predstave

Polufinale kupa PGŽ-e

MATULJI – KOZALA 24:36 (11:22)

Dvorana mladosti Gledatelja: 250

Suci: Matejčić i Tomović

MATULJI: Brajnović, P. Jelušić 4, Daskijević, M. Jelušić 2, Bilobrk 2, Mudrić 2, Sladić 4, Feranda 3, Car, Milih, Ratkajec 2, Čuturić 2, A. Jelušić 3

KOZALA: Čačan,  A. Dunato 7, Sertić, Blažević, Briški 2, Jeličić 2, Matanović 5, Sorić, A. Tomić, F. Tomić, Kalač 5, M.  Buneta 6, Vukelić 3, Jaganjac 4, F. Buneta 2, Vladika

Sedmerci: Matulji 2(5),               Kozala 3(5)

Isključenja: Matulji 4 minute,           Kozala 10 minuta

Rukometaši Kozale izborili su finale kupa PGŽ-e, pobijedivši Matulji sa čak 12 pogodaka razlike. U utakmici u kojoj je neizvjesnost trajala prvih desetak minuta vidjelo se malo dobrog rukometa, prevarili su se svi koji su očekivali reprizu ligaške predstave.

U 6. minuti susreta Mate Jelušić pogodio je za izjednačenje 3:3 i nakon toga na terenu kao da je igrala samo Kozala. Iz minute u minutu prednost je rasla, da bi petnaestogodišnji Halil Jaganjac u 23. minuti postigao svoj prvi pogodak za najveću razliku 7:19. Matuljci koji su igrali bez Filipovića i Briškog nikako nisu mogli povezati svoje redove, čak su i sva tri sedmerca u prvom poluvremenu promašili.

U drugom poluvremenu Kozala održava rezultat u svoju korist i trener Dunato odmara glavne igrače, a u igru uvodi rezervni sastav koji niti u jednom trenutku ne dozvoljava da se Matulji približe. U laganoj uspavanci susret završava sa velikih 12 pogodaka razlike za pomalo razočarane gledatelje, koji su i ovaj put došli u solidnom broju.