PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Kozala upisala četvrti uzastopni poraz

Subota, 29. rujna 2012. 22:05 Napisao  Milan Kosanović

Kozala - H. dragovoljac 29:31.  Nakon novog poraza jasno je da Kozali nedostaje iskustva

Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša

KOZALA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 29:31 (17:15)

Dvorana Dinko Lukarić, Kozala. Gledatelja: 250. Suci: Kordić i Mitrović (obojica Zagreb)

KOZALA: Dunato 1, Jašarević, Jeličić, Blažević, Vladika 2, Matanović 9, M. Sorić, A. Tomić, F. Tomić, Stipčić 4, Kalač, Briški 1, Bećiri 1, L. Sorić, Buneta 2, Badnjević 9.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale 6, Plazibat 2, Vuković, Bajkuš 2 ,F.  Pleić 3, Đonlić, Perić, I. Pleić 5, Banović 3, Stipičić 9, Čorić, Tafra, Pivac 1, Jakeljić.

Sedmerci: Kozala 9 (9) , Hrvatski dragovoljac 3 (6). Isključenja: Kozala  4, Hrvatski dragovoljac 12 minuta .

Hrvatski dragovoljac drage volje je uzeo bodove na Kozali, te nanio domaćinu četvrti uzastopni poraz u prvoligaškoj sezoni. Mladići s Kozale ponovo su pokazali borbenu igru, no to očigledno nije bilo dovoljno da bi se osvojili bodovi u Prvoj ligi.

Puleni trenera Darka Dunata prikazali su solidnu igru u prvom dijelu utakmice, u izjednačenoj igri Kozalčani su uspjeli na odmor otići s dva pogotka prednosti, no u nastavku je uslijedila prava drama te na koncu šok za sve simpatizere domaćih rukometaša.

Problemi za Kozalu počeli su u 41. minuti utakmice kada je Ivan Pleić doveo goste u minimalno vodstvo 20:21. Domaćim igračima trebalo je četiri minute da okrenu vodu na svoj mlin, Matej Briški tako je u 46. minuti strijelac za 24:23, no Stipičić vraća goste u igru s linije sedam metara (24:24). Marin Buneta potom je u napadu napravio probijanje, gosti su brzo došli do prilike za udarac, Marin Sorić je obranio, no odbijenu loptu hvata Frane Pleić te zabija za 24:25.

Anton Dunato u sljedećem napadu krivo je dodao loptu za Kristijana Bećirija, s druge strane neumoljiv je bio Stipičić (24:26). Nakon Dunata ruka je zadrhtala i Marinu Buneti čiji udarac brani gostujući vratar Glavaš, a Bajkuša u 52. minuti dovodi svoju momčad u osjetnije vodstvo (24:27).

U idućim minutama Kozalčani su jurili prednost gostiju, no četiri minute prije kraja susreta Ivan Pleić zatresao je mrežu Marina Sorića za 26:30, a nade Kozale u preokretu bile su samo teoretske.

Trener domaćih Darko Dunato pozvao je minutu odmora nakon čega je Faruk Badnjević zabio i deveti sedmerac iz devet pokušaja te smanjio na 28:30. Imali su domaći rukometaši i svoju posljednju šansu na utakmici, no zicer Marina Bunete obranio je odlični gostujući vratar Glavaš, a gostima je preostalo da s loptom u rukama, minutu prije kraja susreta sačuvaju dva pogotka razlike.

Nakon četvrtog uzastopnog poraza jasno je da momčadi Kozale kronično nedostaje iskustva, sve četiri utakmice riječki rukometaši praktički su izgubili na identičan način (igrali dobro tri četvrtine utakmice, a zatim pali), a sada predstoji vidjeti koje će poteze trener Kozale Darko Dunato povući da izvuče svoju momčad iz krize rezultata. U sljedećem kolu Kozalu očekuje teško gostovanje kod križevačkog KTC-a.