1. HRL: Kozala sezonu otvorila pobjedom u derbiju protiv Mornar-Dramalj Crikvenice

Nedjelja, 03. listopada 2021. 22:12 Napisao/la  SC

Rukometaši Kozale

Prva liga rukometaša – Jug, 1. kolo

KOZALA – MORNAR-DRAMALJ CRIKVENICA 33:27 (15:10)

Dvorana Dinko Lukarić.

Suci: Kasunić i Nikolovski (oba Karlovac).

KOZALA: Sančanin, Baldo, Dražul, Deželjin 9 (2), Lučić 1, Vujović 3, Juričević 7, Kezić 8, Srok, Andričević, Potočnjak 2, Schlagenhauf 1, Mikuličić, Sušanj, Balas 2.

MORNAR-DRAMALJ CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 5, Oroši, Mozetič 1, Grgurević 3, Derossi 1, Jonjić, Brozičević, Stupar 11 (7), K. Domjan, I. Domjan 2, Dragičević 1, Prpić, Dujmović 3.

Rukometaši Kozale pobjedom su otvorili novu sezonu Prve HRL.

Za sami start prvenstva ždrijeb je donio regionalni derbi te je na Kozalu stigao Mornar iz Crikvenice.

Znali su ti susreti domaćina i gostiju iz Kirije biti puno izjednačeniji, ali ovoga puta, osim uvodnih dvadesetak minuta utakmice, sve je bilo u znaku Kozale.

Nakon tih 20 minuta egala, momčad trenera Široke serijom 5:0 i odlazi na odmor s pet pogotka prednosti i čak četiri promašena sedmerca.

U drugome dijelu smo prvih desetak minuta gledali smo nastavak dobre igre Kozale, koja je ubrzo napravila prednost od osam pogodaka te nagovijestila da će bodovi ostati u dobro popunjenoj dvorani "Dinko Lukarić".

Primakli su se gosti u jednom trenutku na samo četiri pogotka zaostatka, ali Kozala je mirno privela utakmicu kraju te slavila sa 33:27.

Kod Kozale istaknuo se Danijel Deželjin sa svojih devet pogodaka dok je goste predvodio Matej Stupar sa 11 golova.

Rezultati 1. kola: Kozala – Mornar Dramar Crikvenica 33:27, Senj – Rovinj 25:24, Rudar Adria Oil – Zadar 1954 23:22, Buzet – BM 07 26:29, Hrvatski dragovoljac – Ribola Kaštela 20:27, Metković-Mehanika – Gospić 36:28.