FINALE ŽUPANIJSKOG KUPA

Kozala ostvarila povijesni uspjeh

Četvrtak, 19. prosinca 2013. 23:58 Napisao/la  Nenad Daskijević

Finale:  Kozala - Crikvenica 29:26 (13:14). Kozala ušla među 16 najboljih klubova

FINALE KUPA PGŽ-e

KOZALA – CRIKVENICA 29:26 (13:14)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledalaca: 300

Suci: Bernobić i Kalčić

KOZALA: Čačan, A. Dunato 5, D. Dunato, Sertić 4, Vukelić, Glavaš 1, Briški 5, Jeličić, Matanović 5, Vladika, A. Tomić, Amančić, F. Tomić, Deak 6, Kalač 3, Jaganjac

CRIKVENICA: Begić, Hrvatin 8, Paljar 2, Erstić 4, Svetić, Rukavina, D. Derossi 4, Stojanović 5, K. Derossi, Stanić, Mazzarolli 1, Saršon, Bogdanović, Grozdek 2, Karačić

Sedmerci: Kozala 5 (8), Crikvenica  3 (3). Isključenja: Kozala 8, Crikvenica 12 minuta

Crveni kartoni: Erstić (38), Paljar(46), Rukavina (58)

Rukometaši Kozale pobjednici Kupa PGŽ-e. Pred oko 300 gledalaca u vrlo zanimljivoj predstavi mladići Kozale, savladali su Crikvenicu 29:26, te pobjedom ostvarili najveći uspjeh u povijesti kluba.

Obje momčadi nastupile su oslabljene, Kozala bez Sorića i Bunete, a Crikvenica bez Šunjića i Montanarija. Vidjelo se od početka susreta da će taj hendikep više utjecati na igru Kozale, te je u tom smjeru išao i rezultat. Crikvenica je stalno bila u prednosti za gol ili dva, a prvo izjednačenje donio je Briški pogotkom u 15. minuti za 6:6. Iskusni Paljar i Hrvatin stvarali su sigurnu prednost, ali najveće probleme u obrani Kozale radio je raspoloženi Stojanović. U 20. minuti Erstić radi svoj drugi prekršaj za isključenje i Matanović prvi puta dovodi Kozalu u vodstvo 10:9. Crikvenica se nakon toga dobro brani , vraća prednost i poluvrijeme završava golom prednosti.

U drugom dijelu prvi ključni trenutak dogodio se u 38. minuti, kada Erstić dobiva treće isključenje, međutim Crikvenica ne posustaje i do 43. minute drži vodstvo 19:22.U narednih  10. minuta Kozala radi seriju 5:0 i tu je preokret gotov. U velikoj mjeri je zaslužan i Paljar koji je zaradio direktan crveni karton nakon udaranja A. Dunata, a istu stvar je nepotrebno ponovio i Rukavina u 58. minuti, kada je susret već bio riješen.

Na strani Kozale treba istaći Deaka i Matanovića, koji su postizali pogotke kada se lomio rezultat, a kod Crikvenice iskusnog Hrvatina i sigurno Stojanovića, koji je pružio odličnu partiju u napadačkom dijelu.

Osvajanjem Kupa PGŽ-e Kozala je ušla među 16 najboljih klubova u natjecanju Hrvatskog kupa.