1. HRL: Egon Paljar domaću premijeru na klupi Kiraca okrunio pobjedom, Senjani poraženi

Nedjelja, 16. rujna 2012. 21:13 Napisao  Milan Kosanović

Crikvenica - Dugo Selo 30:28 (13:14), Senj Walenborn - Međimurje 27:29 (16:12)

Utakmica 2. kola Prve lige rukometaša

CRIKVENICA – DUGO SELO 30:28 (13:14)

Gradska sportska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 100. Suci: Magić i Špiranec (Trnovec Bartolovečki)

CRIKVENICA: Zena, Matejčić 5, Mataija 1, Stojanović 2, Grozdek, Derossi 2, Čupić 10, Karačić, Butorac 1, Car, Baričević, Svetić, Montanari 7, Mazzarolli 2, Galić.

DUGO SELO: Duvnjak, Kljak 7, Blatančić, Šukan 5, Mateljan, Martinović 7, Mehanović 2, Franjić, Pehar 2, Tutavac, Gudlin 3, Glumac, Kaleb, Markušić, Severec 1, Dakić 1.

Sedmerci: Crikvenica 5 (6), Dugo Selo 2 (5). Isključenja: Crikevnica 12, Dugo Selo 10 minuta.

Rukometaši Crikvenice na domaćem terenu su upisali prvu prvenstvenu pobjedu. Pod Kotorom je palo Dugo Selo, a novopečeni trener Kiraca Egon Paljar premijeru pred domaćom publikom okrunio je pobjedom te vrijednim bodovima u utrci za prvoligaški ostanak.

Kirci su na poluvremenu imali minimalni zaostatak za gostima, no u drugih trideset minuta Čupić, Montanari i društvo stisnuli su obranu te prelomili ovaj susret u svoju korist.

-  Utakmica je bila teška, a do pobjede smo došli fanatičnom borbenošću u obrani gdje nismo imali milosti prema gostujućim igračima, rekao je ponajbolji igrač Kiraca Igor Montanari te dodao:

-  Na poluvremenu smo se dogovorili da moramo zaigrati čvršće i dati više od sebe što smo kasnije i učinili na parketu. Obrana je bila ključ našega uspjeha i moram pohvaliti sve dečke jer se nisu štedili niti jednog trenutka već su pružili maksimum svojih mogućnosti, smatra Montanari.

- Sada nas očekuje gostovanje kod Međimurja gdje moramo ići na pobjedu, a onda nam u goste dolazi favorit prvenstva Umag. Mislim da bismo se mogli ugledati na rukometaše Matulja čija me pobjeda u Kutini posebno veseli i ovom im prilikom čestitam na tome, zaključio je Montanari.

SENJ WALENBORN – MEĐIMURJE  27:29 (16:12)

Za razliku od njihovih susjeda iz Crikvenice, rukometaši Senja nisu imali previše razloga za slavlje. Momčad trenera Nikole Čupića prosula je bodove protiv gostiju iz Međimurja koji su s punim plijenom krenuli put Čakovca.

- Prvo poluvrijeme smo vodili 16:12, a poslije smo igrali katastrofa, bile su prve riječ trenera Senjana Nikole Čupića.

-  Napravili smo previše tehničkih grešaka, a utakmica je pokazala da nam nedostaje snage i energije. Bili smo borbeni, no kada učinite toliko tehničkih grešaka onda ne možete očekivati da ćete pobijediti utakmicu.  Na koncu, dio krivice snosim i ja kao trener jer imali smo napad za jedan razlike, mogao sam pozvati minutu odmora te reći što da odigramo, no nisam to učinio, gosti su presjekli loptu i zabili gol, rekao je Čupić te zaključio:

-  Sada nas očekuje izuzetno teško gostovanje u Umagu, a potom nam u goste dolazi Osijek. Mi smo totalno van forme i bit će teško osvojiti bodove u tim dvjema utakmicama. Ne smijemo se vaditi na sve probleme koje imamo već moramo stisnuti zube i odraditi svaku utakmicu što bolje. Izgubili smo bodove protiv Međimurja koje smo upisali još prije početka sezone, možemo sami sebe kriviti za to.