Crikvenica u uzbudljivoj završnici izbacila Kozalu iz Kupa, Mataija potvrdio pobjedu Kiraca!

Četvrtak, 22. studenog 2012. 00:23 Napisao/la  SC

Crikvenica - Kozala 24:23 (11:15)

Utakmica 2. kola Kupa Hrvatske  - regija zapad

CRIKVENICA – KOZALA 24:23 (11:15)

SD Crikvenica. Gledatelja: 100. Suci: Bernobić i Kalčić (obojica Rijeka)

CRIKVENICA: Matejčić 3, Mataija 3, Stojanović 6, Grozdek, Domijan, Lolić, Derossi 2, Čupić 4, Karačić, Car, Baričević, Stanić, Svetić, Mazzarolli, Mutiši 6, Galić.

KOZALA: Ćaćan, Dunato 4, Jašarević, Jeličić 3, Vladika, Matanović 5, M. Sorić, A. Tomić 1, F. Tomić 1, Stipčić, Bećiri 7, Kalač 2, Briški, L. Sorić, Buneta.

Sedmerci: Crikvenica 5 (6), Kozala 2 (5). Isključenja: Crikvenica 8, Kozala 6 minuta.

Nakon što su rukometaši Kozale napravili iznenađenje te iz Kupa izbacili favorizirane Matulje, igrači trenera Darka Dunata posustali su pod Kotorom gdje su ostali kratki za jedan pogodaka te propustili priliku da ponovno zaigraju u finalu Županijskog kupa protiv premijerligaša Zameta.

Nakon izjednačene igre na samom početku utakmice riječki rukometaši pred kraj prvog poluvremena odlijepili su se na 11:15, a kada su na startu drugog djela igrači trenera Dunata povisili na pet pogodaka razlike (11:16), mnogi su pomislili da je pitanje pobjednika već riješeno.  Ipak, Tomislav Čupić i društvo serijom 6:0 okrenuli su vodu na svoj mlin te se je u završnicu susreta ušlo s vodstvom Kiraca 17:16.

Imali su Crikveničani i 20:18, no serijom 4:0 Kozala u finiš ulazi s dva pogotka razlike (20:22). U infarktnoj završnici bivši igrač Crikvenice u dresu Kozale, Kristian Bećiri, doveo je goste u vodstvo 22:23, no potom je najprije Mutiši poravnao rezultat da bi Domagoj Mataija u posljednjoj minuti susreta donio pobjedu domaćim rukometašima.