PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Mario Ratkajec potopio lidera!

Subota, 22. ožujka 2014. 22:37 Napisao/la  N. D.

Utakmica 20. kola: Ivanić - Matulji 30:31 (16:14). Igrač utakmice mladi je Mario Ratkajec uz 12 golova

Prva liga rukometaša, 20.Kolo

IVANIĆ – MATULJI 30:31 (16:14)

Dvorana Žeravinec. Gledatelja: 300. Suci: Bulum i Carević

IVANIĆ: Janeš, Kilih, Pehar, Sertić 3, Vlahek, Bobić 2 , Markić , Lukačec 7 , Zrakić 4 , Rončević, Glumac, Majdek, Kolak 8, Veraja 6.

MATULJI: Brajnović,P.Jelušić 2, M.Jelušić 5 , Mudrić 1 , Sladić 2 , Feranda 1 , Car, A.Jelušić 8 , Ratkajec 12, Čuturić, Melon, Milih.

Sedmerci: Ivanić 2 (1), Matulji 5 (4). Isključenja: Ivanić 16, Matulji 24 minute.

U susretu 20. kola, kada se malo tko nadao, rukometaši Matulja priredili su senzaciju pobjedivši na gostovanju lidera prvenstva Ivanić 31:30. Susret je protekao u pravoj “muškoj” igri, s puno isključenja na obje strane, a u jednom teškom duelu u 10. minuti igru je zbog ozljede morao napustiti ponajbolji igrač Matulja Petar Jelušić. Šok za goste, koji se ipak nisu predali. U isto vrijeme, na mjesto indisponiranog vratara Cara u igru ulazi trener Davor Brajnović i Matulji grade svoju igru prema pobjedi.

Ivanić je imao stalnu laganu prednost koja je najizraženija bila u 54. minuti 28:25, ali tada Matulji rade seriju 5:0 i vode 28:30. Domaćini do kraja dolaze do izjednačenja, a u zadnjem napadu tri sekunde prije kraja Feranda postiže svoj jedini i pobjedonosni pogodak za konačnih 30:31. Uz Antonia Jelušića, igrač utakmice svakako je bio mladi Mario Ratkajec, koji je uz 12 pogodaka, odigrao svoju utakmicu života i zasjenio sve igrače na terenu.

Ratkajec je odigrao odlično na vanjskim pozicijama i uz sve pogodke izborio nekoliko sedmeraca u ključnim trenucima, a u obrani je kontrolirao domaće udarne igrače Lukačeca i Bobića. Ovom pobjedom, koja sigurno spada u red iznenađenja cijelog prvenstva, Matulji su došli do bodova koji će možda biti bodovi spasa u borbi za ostanak u ligi.