Nedjelja, 07. travnja 2013. 21:40 Napisao/la  SC

Utakmica 21. kola: Crikvenica - Kozala 25:30 (12:16)

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica)

CRIKVENICA: Marinović, Matejčić 2, Grozdek 2, Stojsavljević 10 (2),Lolić 2, Derossi, Savković, Stojanović 8, Car, Baričević, Stanić 1, Stanić, Zena, Mazzarolli, Mutiši.

KOZALA: Čačan, Dunato 2, Jašarević, Sertić, M. Buneta 6 (3), Briški, Vladika, Jeličić 2, Matanović 10 (4), Sorić, A. Tomić, Negulić, F. Tomić 1, Stipčić 1, F. Buneta 1, Bećiri 7.

Sedmerci: Crikvenica 2 (2) Kozala 7 (7)

Isključenja: Crikvenica: 2 minute Kozala: 4 minute

Rukometaši Kozale nastavili su svoj niz bez poraza u drugom dijelu sezone. U kalendarskoj 2013. izabranici Darka Dunata još uvijek nisu izgubili utakmicu, a jedna su od najmlađih momčadi u prvoligaškoj konkurenciji.

Iako su se kroz tjedan podigle pomalo i bespotrebne tenzije sa ciljem "paljenja atmosfere", utakmici u Crikvenici uživo je svjedočilo tek 150 gledatelja, a njih dvije trećine bili su navijači Kozale. Dakle, Kozalčani su u domaćinskoj atmosferi kontrolirali situaciju na terenu i rutinski odradili utakmicu do konačnih 25:30 čime su šanse Crikvenice za ostanak u prvoj ligi sveli na maštu.

Kao po nekom nepisanom pravilu i ovoga se puta potvrdila ona "tko će kome ako ne svoj svome". Sjajnu je partiju pružio "Kirac" Kristijan Bećiri, koji je "svojima" zabio sedam pogodaka. Nije bio najefikasniji, ta je titula pripala Vladi Matanoviću koji je postigao deset pogodaka, ali je uz to i promašio šest-sedam izvrsnih prigoda.

S druge pak strane u redovima Crikvenice bila su tek dva raspoložena igrača što je premalo da bi se pariralo Kozalčanima. Iskusni Goran Stojsavljević postigao je poput Matanovića 10 pogodaka, a Jadranko Stojanović dodao je osam golova. Problem za izabranike Egona Paljara bila je i činjenica da je zbog ozljede prepona igru već u desetoj minuti napustio Robert Savković.

Da ovo osim na papiru nije bio derbi svjedoči i činjenica da je Kozala vodila od starta, a u igri pogodak za pogodak Crikvenica je uspijevala parirati do 6:6. Prvo odvajanje serijom od 4:0 goste odvodi do 6:10. Domaći sastav potom sa dva uzastopna pogotka prepolovljava zaostatak (8:10) i u igri gol za gol održava minus dva do 12:14, a Kozalčani do poluvremena vraćaju sve na mirnijih 12:16.

Odmah početkom nastavka gosti odlaze na plus pet (12:17), a dvije minute trebalo im je i za šest pogodaka viška (13:19), a tu su prednost održavali skoro do samoga kraja susreta koji je ipak okončan sa pet pogodaka u plusu za izabranike Darka Dunata.