Subota, 06. listopada 2018. 21:52 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Mornar-Crikvenica - Dubrovnik 28:29

MORNAR-CRIKVENICA – DUBROVNIK 28:29 (14:11)

Suci: Josip Cepanec i Dalibor Dragočajac

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši 2, T. Daskijević 9, Matejčić 2, Čupić 1, Melon 1, Medvedec 4, Zarev 3, F. Daskijević, Stanić 5, Stupar 1, Car, Dokoza

DUBROVNIK: Janđelj, Radić 4, Brnin 1, Knez 1, Putica 3, Dobrić 2, Srna 7, Morović, Bašica 1, Dabelić, Bušlje, Barišić, Lončarica 4, Bevanda 6

Sedmerci:  Mornar-Crikvenica 5(2)  Dubrovnik 4(4)

Isključenja: Mornar-Crikvenica 6 minuta  Dubrovnik 10 minuta

Rukometaši Mornar-Crikvenice u 2. kolu Prve lige – Jug poraženi su na svom parketu od momčadi Dubrovnika rezultatom 28:29.

Domaća momčad nastupila je u oslabljenom sastavu jer zbog privatnih obveza nisu mogli igrati Tomislav Huljina i Marino Žepina, a na ruku im nije išla niti ozljeda Antonia Stanića koji je igru morao napustiti u 7. minuti nakon čega je sjedio na klupi do kraja prvog dijela.

Bez obzira na takav hendikep, domaći rukometaši su odlično odigrali prvi dio susreta i nošeni glasnom podrškom sa tribina u potpunosti nadigrali goste iz Dubrovnika, te su potpuno zasluženo otišli na odmor sa prednošću 14:11.

Do 45. minute Mornari su održavali prednost, ali tada je Hrvoje Lončarica pogodio za prvo vodstvo gostiju 18:19.

Najveću prednost gosti imaju u 56. minuti 23:26, ali Teo Daskijević sa dva uzastopna pogotka smanjuje na 25:26 i vraća nadu svojoj momčadi.

U zadnju minutu momčadi ulaze poravnatim rezultatom 28:28, da bi gosti 10 sekundi prije kraja preko Luke Bevande došli do pobjede.

Domaći rukometaši su su imali priliku nakon brzog centra doći do izjednačenja, ali u zadnjoj sekundi Ticijan Oroši nije bio precizan.

Igrači trenera Valtera Matoševića dali su sve od sebe i ne može im se ništa zamjeriti, kao što i raduje povratak vrlo izbirljive crikveničke publike koja je mogla uživati u vrlo stresnoj i napetoj utakmici od početka do samog kraja.

Najbolji srijelci susreta bili su Teo Daskijević sa devet pogodaka kod domaćina, te Zvonimir Srna sa sedam pogodaka kod gostiju.