1. HRL: Rukometaši Kozale ponovo slavili, splitska obrana primila 40 pogodaka

Subota, 13. veljače 2016. 20:17 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Kozala - Split 40:34 (20:16).  Predvođeni sjajnim Babićem stižu na samo 22:20, ali su se igrači riječkog prvoligaša brzo pribrali

Prva HRL - 14. kolo

KOZALA - SPLIT 40:34 (20:16)

SD Dinko Lukarić. Gledatelja 200

Suci: Cepanec (Turčina), Dragočajac (Novska)

KOZALA: Ćaćan, Dunato, Lučin 8, Jaganjac 11, Renko 3, Blažević 2, Briški 2, Jeličić 3, Barišić, Grbac, Tomaš, Anić, Milih 1, Negulić, Buneta 4, Vozila 6

SPLIT: Marić 3, Galić, Babić 17, Pavlović 4, Ivanišević 1, Zujić 2, Sokol-Režić, Pivac 2, Šimić, Merhar, Trivković, Rogulj, Maretić 2, Mladinić, Dodig, Žeravica 3

Rukometaši Kozale su ostvarili i drugu pobjedu u nizu. Nakon Bjelovara, u dvorani Dinko Lukarić bodove je Kozalčanima morao prepustiti i Split.

Odlično prvo poluvrijeme su odigrali rukometaši trenera Ante Tomaša. Preko 17-godišnjih Lučina i Jaganjca nemilice su punili mrežu gostiju.

Odlična obrana davala je puno prilike za lagane pogotke što je uspješno koristilo novopridošlo pojačanje iz redova Zameta, Antonio Vozila, koji je sa nekoliko laganih pogodaka iz kontri doveo Kozalu u prednost od 20:16 na poluvremenu.

Drugi dio je bolje otvorio Split. Predvođeni sjajnim Babićem stižu na samo 22:20, ali su se igrači riječkog prvoligaša brzo pribrali i vratili veću prednost na svoju stranu.

Do kraja uakmice gostima nije pomogla ni 4:2 obrana te su susret završili sa 40 pogodaka u mreži i 7 golova zaostatka.

Novi vrijedni bodovi protiv boljeplasirane momčadi odaju dojam da su se rukometaši Kozale jako dobro pripremili i uigrali te će predstavljati prijetnju svim momčadima u ligi.