1. HRL: Rukometaši Kozale pobijedili Akademiju Balić&Metličić s deset razlike

Ponedjeljak, 24. veljače 2020. 09:29 Napisao/la  SC

Suci: Grbavac (Podstrane), Ravlić (Makarska)

BALIĆ&METLIČIĆ: Maraš 8 (2), Ugrin 2, Barić, Radina 2, Luketin 1, Badžim 1, Vladić, Mandić 1, Lučin, Kozina 2, Vulić 2 (1), Vladović 1, Gajić 2, Roki 1

KOZALA: Ćaćan, A. Dunato 5, Baldo, Bartolović 2, F. Ljevar 6, Štucin, D. Dunato 4, Pešić, Tomaš 12 (3), Anić, Islamović 4 (1), Loparac, Grudić

Rukometaši Kozale promarširali kroz Split sa 10 pogodaka razlike.

Riječki rukometni prvoligaš je u sklopu 13. kola 1. HRL - Jug gostovao u Splitu kod Akademije Balić - Metličić te visokom pobjedom nastavio svoju utrku s Trogirom za naslov prvaka.

Iako su u Splitu posegli za nepopularnim terminom odigravanja utakmice (nedjelja, 12.30 sati), to nije omelo mladiće trenera Dunata da svladaju svoje domaćine unatoč brojnim izostancima u ekipi.

Prvih 15-ak minuta utakmice je bilo jedino vrijedno spomena sto se ekipe Balić - Metličić tiče.

Pri rezultatu 5:5 Kozala radi seriju 4:0 i odlazi na razliku koja je do poluvremena narasla do rezultata 16:11.

Drugo poluvrijeme je ponudilo sličnu sliku.

Luka Ćaćan je zaključao vrata Kozalčana, a Antonio Tomaš je uz pomoć suigrača punio mrežu Splićana.

Na kraju utakmice, na semaforu je zasvjetlilo 23:33, te je slavlje Kozale na parku Gripa moglo započeti.

Velika i vrijedna pobjeda Kozale na terenu gdje su mnoge momčadi ostavile bodove.