1. HRL: Rukometaši Crikvenice pobijedili Zadar i teoretski osigurali ostanak u ligi

Subota, 25. travnja 2015. 11:59 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 24. kola: Crikvenica - Zadar 31:29. Samo 21 sekundu prije kraja utakmice dolazi do ozbiljnog okršaja svih aktera, crvene kartone dobili su domaći trener Igor Dokmanović i igrač Zadra Nino Jerak

Prva rukometna liga - 24. kolo

CRIKVENICA - ZADAR 31:29 (14:13)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 95.

Suci: Cupek – Kožuhar (Garešnica).

CRIKVENICA: Car (9+1), Saršon (2), Majić, Hrvatin 6 (1), Mrakovčić 3, D. Derossi 5 (1), Erstić 3, B. Derossi, Karaula, Grozdek 3, Baričević, Mijić, Montanari 10, Stanić 1.

ZADAR: Marača (3+1), Perić (5+1), Golem 1, Klasanović 5, Jerak 9 (1), Maršan 5, Barišić 1, M. Merhar 1, Bukva 1, Maričić, Čirjak 2, Rogić, N. Merhar 4.

Sedmerci: Crikvenica 4 (2), Zadar 2 (1).

Isključenja: Crikvenica 12 minuta, Zadar 6 minuta.

Crveni kartoni: Igor Dokmanović (trener Crikvenice), Nino Jerak (Zadar) – 60. minuta.

Kirci suu utakmicu sa Zadrom osvojili zlatne bodove, koji su im osigurali teoretski ostanak u ligi. U prvom poluvremenu već u 8. minuti, iskočila je Crikvenica sa vodstom 5:2, golovima Matea Hrvatina. Brzi rezultatski povratak ostvarili su gosti izjednačenjem na 6:6. Do odmora se je igralo uz 9 izjednačenja rezultata. U 14. minuti umjesto Saršona na domaći gol je stao mladi Car, koji je nastavio identično dobrim učinkom. Nakon navedenog izjednačenja, kreće velika i duga serija Igora Montanarija, koji je svojih 10 golova ravnomjerno rasporedio u oba poluvremena.

Za razliku od ranijih utakmica, kada je vanjska linija Crikvenice u broju postignutih pogodaka bila inferiornija, u odnosu na dva domaća brza krila (Hrvatin, Montanari), u ovoj utakmici puni doprinos pobjedu dodali su Mrakovčić, Erstić, Grozdek i posebno Dino Derossi u nastavku utakmice.

Drugo poluvrijeme utakmice ukazivalo je na rutinsku pobjedu domaćina. U 40. minuti Crikvenica je povela 22:17, a u 46. već je bilo i 27:21. U trenucima kada su domaći igrači hitali prema uvećavnju vodstva, dva puta uzastopno dodali su loptu u ruke gostujućim igračima. Iskusni Nino Jerak počeo je koristiti svaki poklon za realizaciju, a pridodali su mu se i snažni Klasanović (4 gola u nastavku utkmice), te Merhar.

U nepune tri minute (u razdoblju od 46. do 49. minute) prednost je skoro i nestala, ali do izjedačenje nije došlo. U posljednjim utakmicama sve bolji Dino Derossi hrabro je završavao akcije sa 8-9 metara, a domaći stožerni igrači Montanari i Hrvatin u ovako složenim situacijama bili su bezbroj puta.

U posljednju minutu Crikvenica ulazi sa +2 (31:29), a samo 21 sekundu prije kraja utakmice, dolazi do velike gužve kod klupe za pričuvne igrače Crikvenice. Počelo je naguravanje, koje je vrlo brzo preraslo i u ozbiljniji okršaj svih aktera koji su se nalazili na terenu.

Nakon petanestak sekundi situacija se je smirila, a crvene kartone zaslužili su domaći trener Igor – Đoko Dokmanović i Nino Jerak, prvi strijelac Zadra.