1. HRL: Kozala nije uspjela zaustaviti Mladi Rudar, lider odnio bodove u završnici utakmice

Nedjelja, 04. ožujka 2018. 08:55 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Kozala - Mladi Rudar 25:28 (12:14). Posljednjih desetak minuta Labinjani spustili ritam utakmice i dužim napadima stekli nedostižnu prednost

Mario Ratkajec (Mladi Rudar), riječki rukometaš predvodio goste

Prva liga rukometaša Jug – 14. kolo

KOZALA – MLADI RUDAR 25:28 (12:14)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 250

Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (Virovitica)

KOZALA: Sertić, Bartolović 1, Anić, Blažina, Braut, Ljevar 8, Ribarić 3, Rak, Jašarević, Milih 1, Bukal, Islamović 4, Stipčić 4, Loparac, Vozila 4

MLADI RUDAR: Vlačić, Derossi 4, Franković A. 3, Dukić, Mileta 5 (3), Banović, Gajica, Lovrinović 1, Šehić, Ratkajec 8 (1), Štingl, Bučaj 1, Kostić 1, Ćopić, Griparić 4, Grbac 1

Isključenja: Kozala 10 minuta, Mladi Rudar 6

Rukometaši Kozale nisu uspjeli nanijeti prvi ovosezonski poraz ekipi Mladog Rudara iz Labina iako su veći dio utakmici bili na dobrom tragu.

Igrači vodeće momčadi lige iz Labina velikim slavljem na parketu dvorane Dinko Lukarić označili su kraj utakmice koje je za njih očito bila od iznimne važnosti.

Rijetko kad su Rudari nosili bodove sa Kozale, a to im je uspjelo baš ove sezone kada im je možda i najpotrebnije, no nije im bilo lako.

Kozala je držala konce igre i neizvjesnost u utakmici kroz cijeli susret te su čak i imali prednost u 50. minuti utakmice.

Ipak, mlada i neiskusna ekipa trenera Dunata nije se dobro snašla u posljednjih desetak minuta gdje su Labinjani spustili ritam utakmice te dužim napadima mučili obranu domaćina.

Ne bi ni to bio problem za Kozalu da nije napad prestao biti tako učinkovit kao u većem djelu susreta pa su gosti prvo izjednačili, a potom napravili seriju koju Kozala više nije mogla dostići.

U redovima riječkog prvoligaša istaknuo se Fabijan Ljevar sa 8 pogodaka dok je za goste bio najbolji također jedan Riječanin, Mario Ratkajec sa istim učinkom.

Domaćini su imali primjedbe i na sudački par Gladović-Volenik sa kojim su imali ove sezone već problema, a niti ova utakmica nije protekla bez njihovog pečata.

Važna pobjeda za Mladi Rudar, ali i dobra utakmica za rukometaše Kozale koji su pokazali da se mogu nositi i sa najboljim momčadima u ligi.