1. HRL: Crikveničani doživjeli novi poraz, Splićani opravdali ulogu favorita

Subota, 29. listopada 2016. 23:24 Napisao/la  N. D.

Utakmica 5. kola: Crikvenica - Split 17:23

CRIKVENICA: Dr. Sertić, Mutiši, Daskijević 5, Stupar, Derossi 7, Da. Sertić, Huljina, Karaula, Benić, Stanić 2, Kapelari, Mazzaroli 1,  Banušić 2, Dokoza

SPLIT: Marić 3, Galić, Perkušić 2, Babić 5, Šolić 4, Ivanišević 2, Zujić 4, Antičević, Pivac 1, Dodig, Trivković, Bosnić, Mladinić 2, Ivanda, Žeravica

Sedmerci: Crikvenica 3 (3),  Split 3 (3)

Isključenja: Crikvenica 6 minuta,   Split 6 minuta

Rukometaši Crikvenice doživjeli su novi poraz ove sezone u susretu petog kola Prve lige od momčadi Splita koja je slavila rezultatom 23:17.

Favoriti iz Splita vrlo su odlučno krenuli u susret, te su vrlo brzo imali prednost 4:1.

Domaćini su ipak uspjeli odoljeti napadima, te se u 20. minuti približavaju na 6:7, ali gosti do kraja poluvremena ubrzavaju ritam u napadu i vode 12:9.

U 37. minuti Split  prvi puta ima pet pogodaka prednosti 15:10, ali par vezanih obrana domaćeg vratara Dražena Sertića daje podstrek suigračima, koji rade seriju 3:0 i vraćaju se u susret.

Ipak širina klupe gostiju dolazi do izražaja, te se Splićani znalački brane i iskusno završavaju sve napade, te privode susret kraju u svoju korist.

Treba istaknuti odličnu igru domaćeg vratara Dražena Sertića, koji je sakupio 13 obrana, a goste je predvodio iskusni Marin Babić sa pet pogodaka.