1. HRL: Crikvenica doživjela novi poraz, Split odnio bodove u završnici utakmice

Nedjelja, 14. veljače 2016. 23:24 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 13. kola: Crikvenica - Split 24:31

Prva liga rukometaša - 13. kolo

CRIKVENICA – SPLIT 24:31 (13:15)

Gradska dvorana Crikvenica. Gledatelja 100

Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag)

CRIKVENICA: Dr. Sertić, Daskijević 4, Mijić, Dokoza, Derossi 8, Klić, Da. Sertić 5, Karaula 1, Benić, Baričević, Stanić 5, Svetić, Banušić 1

SPLIT: Marić 4, Galić 2, Babić 2, Pavlović 4, Ivanišević 2, Zujić 3, Režić 2, Pivac, Šimić, Merhar 3, Trivković 6, Rogulj, Maretić, Mladinić 3, Dodig, Žeravica

Sedmerci: Crikvenica 4(4) Metković 2(1)

Isključenja: Crikvenica 8 minuta, Split 4 minute

U zaostalom susretu 13. kola rukometaši Crikvenice ugostili su rukometaše Splita te doživjeli drugi poraz u dva dana. Nakon poraza (23:31) od Metkovića u subotu, Split je u nedjelju slavio rezultatom 31:24.

Mora se istaknuti da je ovo bilo jedno od najboljih izdanja domaćih igrača ove sezone, koji su pokleknuli tek u nastavku susreta.

U prvom dijelu vidjela se velika borbenost u obrani što je rezultiralo povoljnim zaostatkom za protivnikom. Split je uglavnom vodio sa dva do tri pogodka razlike, a najbliže Crikvenica je bila u 17 minuti kada je rezultat bio 8:9.

Ipak, u drugom dijelu trener gostiju Siniša Markota na teren šalje dva udarna igrača, Babića i Pavlovića, koji rade osjetniju prednost, te gosti u 48. minuti imaju visokih 18:26.

Kod domaćina više nema snage i koncetracije, te Splićani rutinski susret privode kraju.