1. HRL: Buzet lako do bodova u Crikvenici, jedna od najslabijih utakmica domaće momčadi

Petak, 07. listopada 2016. 21:57 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 2. kola: Crikvenica - Buzet 16:20 (4:9)

Prva HRL - Jug, 2. kolo

CRIKVENICA – BUZET 16:20 (4:9)

Gradska dvorana. Gledatelja 120

Suci: Hunjadi i Zečević ( oba Zagreb )

CRIKVENICA: Dr. Sertić, Mutiši, Daskijević, Mijić, Derossi 8, Da. Sertić 1, Stupar, Huljina 1, Karaula 1, Benić, Stanić 2, Melon 1, Mazzaroli 2,  Banušić, Dokoza,

BUZET: Šverko, Tedi Prodan, Jakac 2, Lušić 1, Teo Prodan, Savić, Šćulac 5, Poniš 2, Pobrić 2, Jović, Prelac, Kisiček 5, Bašić 2, Krbavčić, Zonta 1

Sedmerci:  Crikvenica 6 (4)  Buzet 3(2)

Isključenja:  Crikvenica 6 minuta,  Buzet 8 minuta

Gosti iz Buzeta slavili su u susretu drugog kola Prve lige za rukometaše kod domaće Crikvenice rezultatom 20:16.

Bila je ovo jedna od najlošijih predstava domaćih rukometaša u posljednje dvije sezone, te samo zahvaljujući isto tako neraspoloženim gostima, rezultat na kraju i ne izgleda loše.

Crikveničani su ukupno u susretu napravili 24 tehničke pogreške, u prvom poluvremenu postigli su samo 4 pogodka, imali su crnu rupu od 24 minute bez postignutog pogotka, djelovali su umorno i sporo, te totalno bezidejno u napadu.

Buzećani su imali i prednost od deset pogodaka (17:7) i zahvaljujući njihovom opuštanju u zadnjih pet minuta susreta, domaćini su uspjeli serijom 3:0 svesti konačni rezultat na podnošljivu razliku.

Kod domaćina jedini dvojac sa prolaznom ocjenom su Bruno Derossi sa 8 postignutih pogodaka i vratar Dražen Sertić, koji je uspio 13 puta sačuvati svoju mrežu.