DRUGA LIGA

Zamećanke u derbiju protiv Rudara najavile povratak u elitu

Subota, 13. studenog 2021. 21:20 Napisao/la  KS

U jednoj od najvažnijih utakmica prvog dijela, protiv direktnog konkurenta u borbi za prvo mjesto, Riječanke su odigrale možda  najbolju utakmicu sezone

Rukometašice Zameta
Rukometašice Zameta Foto: Kristian Sirotich

Druga liga rukometašica – Zapad, 8. kolo

ZAMET – RUDAR 29:22 (15:10)

Dvorana SRC Zamet. Gledatelja: 50.

Suci: Botinčan i Rupčić (Rijeka)

ZAMET: Mraković, Troskot 3, Perčić Bahtiri, Blažić, Mršić 2, Nekić 3, Tabar 3, Mikolić 4 (1), Pleše 1, Stanić 3, Jukan 1 (1), Visković 3, Đuzel, Svast, Masnić 6 (2), Strukar.

RUDAR: Kamenar, Zenković, Peršić 3, Franković, Basanić, Vrkljan 1, Zahtila 7 (2), Bradanović 2, Vrkić 2, Belušić 1, Vretenar Nose 1, Jukopila 3, Pavić, Mileta 2, Bonić.

Sedmerci: Zamet 3 (3), Rudar 4 (6). Isključenja: Zamet  12, Rudar 4 minute.

Rukometašice Zameta ostvarile su pobjedu u jednoj od najvažnijih utakmica prvog dijela sezone, Riječanke su svladale direktnog konkurenta u borbi za prvo mjesto i na najbolji mogući način istaknule kandidaturu za povratak u elitni ženski rukometni razred.

Djevojke trenera Drage Žiljka odigrale su odličnu utakmicu, možda najbolju u ovom dijelu prvenstva, u apsolutno svim segmentima igre nadigrale su suparnice, kojima s druge strane ništa nije polazilo za rukom.

Zamećanke su od prve minute nametnule svoj ritam utakmici, golovima Silvije Masnić i Maje Visković utakmicu otvorile sa 3:0 i niti jednom do kraja utakmice prednost nisu ispustile iz svojih ruku.

Ako je na početku dvoboja postojao nekakav privid rezultatske neizvjesnosti, kako je prvo poluvrijeme proticalo tako je postajalo jasno da nije pitanje tko će pobijediti, već s koliko će razlike pobijediti.

Zamećanke  nisu imale slabe točke, počevši od vratrke Nikoline Strukar, koja je svojim obranama uvelike pridonijela sigurnosti domaćih djevojaka.

Uglavnom, Zamećanke na visini zadatka, motivirane, razigrane, djevojke iz Labina ostavile su dojam ekipe koja je bila impresionirana važnošću utakmice.

LIBURNIJA-OPATIJA - MURVICA 25:32 (11:15)

Dvorana Marino Cvetković. Suci: Grubor i Katanić (Poreč)

LIBURNIJA-OPATIJA: Markov, Gerovac, Mihočka, Hunčak, Šegota 3 (1), Hontić 2 (1), Kovačević, Vlahović, Stakorić 6 (2), Perić, Mihalić 3, Tipura 3, Krivičić 5, Budimir, Picco 1, Brusić 2 (2)

MURVICA: Leverić, Ljubanović, Maj. Pešut, Deželin, Jelenović 9 (1), Stipčić 2, Kutija, Skorić 10 (5), Mandekić, Tomić, Rajković, Debelić 7, Mar. Pešut, Lončarić 2, Runtas 2.

Sedmerci: Liburnija-Opatija 6 (9), Murvica 6 (7).  Isključenja: Liburnija-Opatija 6, Murvica 8 minuta.

SENIA - KARLOVAC 32:28 (17:17)

Dvorana Robert Barbić-Beli. Gledatelja 50.

Suci: Pešutić (Matulji), Prpić (Kostrena)

SENIA: Lekaj, Filipčić 6, Dorić, Samardžić 7 (3), M. Šolić, L. Šolić 1, Lj. Biondić, L. Biondić 7 (2), Cvjetičanin 5, Katalinić, Skokandić 6, Kren.

KARLOVAC: Bačić 6, Ištvanić, Stepić 2, Peretić 6, Bekić, Kusanić 3 (1), Razumić, Kučinić 5, Devčić, Perković, Krznarić, Skočibušić, Medved 6, Rajčić, Keča, Benić.

Sedmerci: Senia 5 (5), Karlovac 1 (3). Isključenja: Senia 4, Karlovac 8 minuta.