1. HRL: Zamećanke uvjerljive u Karlovcu, Murvica ispustila remi

Nedjelja, 21. studenog 2021. 16:10 Napisao/la  SC

Zamećanke su u Karlovcu ostvarile osmu pobjedu ove sezone, prvi gol na utakmici primile su tek u 13. minuti

Rukometašice Zameta

Druga liga rukometašica – Zapad, 9. kolo

KARLOVAC – ZAMET 23:34 (6:15)

Dvorana Mladost. Gledatelja: 100.

Suci: Belošević (Dubrava Vrbovečka), Erceg (Bjelovar)

KARLOVAC: Ištvanić, Stepić 6 (2), Peretić 1, Kusanić, Razumić 2, Rajčić, Kučinić 1, Devčić, Perković, Krznarić 1, Skočibušić, Čović 2, Medved 2, Jurišić, Keča, Benić.

ZAMET: Mraković, Troskot, Perčić-Bahtiri, Blažić 1, Mršić 4, Nekić 1, Tabar 2, Mikolić 5, Pleše 1, Možetić, Stanić 7, Visković 2, Đuzel, Svast 2, Masnić 9 (3), Strukar.

Sedmerci: Karlovac 2 (3), Zamet 3 (3). Isključenja: Karlovac 10, Zamet 14 minuta.

Rukometašice Zameta opravdale su ulogu favorita na gostovanju u Karlovcu, do osmog uspjeha ove sezone Zamećanke su došle još jednom uvjerljivom partijom.

Silvija Masnić bila je prvo ime utakmice s devet golova, sedam je dodala Iva Stanić.

Utakmica je bila riješena već nakon prvih 11 minuta, Riječanke su zaigrale motivirano od samog početka i povele 8:0, nakon toga sve je bilo pitanje formalnosti.

Prvi gol djevojke trenera Drage Žiljka dobile su tek u 13. minuti, što dovoljno govori kakav je bio angažman na otvaranju.

RUDAR – LIBURNIJA-OPATIJA 34:22 (16:11)

Sportski centar Franko Mileta.

Suci: Pešutić (Matulji), Prpić (Kostrena)

RUDAR: Kamenar, Zenković 3, Franković 2, Basanić 1, Vrkljan 7, Zahtila 6 (1), Vrkić 2, Belušić 3, Vretenar, Nose 2, Jakupila 1, Pavić, Mileta 5 (1), Malić 2 (1), Bonić.

LIBURNIJA-OPATIJA: Markov, Vlaše, Mihočka 1, Hunčak 3, Šegota, Hontić, Kovačević, Stakorić 12 (3), Perić, Mihalić 1, Tipura 1, Budimir 1, Vukajlović 2, Vlahović 1, Sabalić.

Sedmerci: Rudar 3 (5), Liburnija-Opatija 3 (4). Isključenja: Rudar 4, Liburnija-Opatija 2 minute.

Rukometašice Rudara nisu dopustile nikakvo iznenađenje u svojoj dvorani, Opatijke su se dobro držale u prvih dvadesetak minuta utakmice, a nakon toga je sve bilo u znaku domaćih djevojaka.

MURVICA – SAMOBOR 28:29 (12:10)

Gradska dvorana.

Suci: Capan i Podgorščak (Jastrebarsko)

MURVICA: Levanić, Ljubanović, Maj. Pešut, Deželin, Jelenović 8 (1), Kutija, Skorić 6 (2), Mandekić, Tomić, Rajković 4, Debelić 3, Mar. Pešut, Lončarić 2, Mat. Pešut 1, Runtas 4, Cakaj.

SAMOBOR: Belanić 6, Rođak, Brakus 7, Švigač, Sambolec, N. Kovač 2, Budan, Kozlovec 11 (2), Katanec 1, Kanceljak 2, Matijašić, E. Kovač, Brdarić, Husnjak.

Sedmerci: Murvica 3 (3), Samobor 2 (3). Isključenja: Murvica 10, Samobor 8 minuta.

Dora Rajković dovela je Murvicu u vodstvo u 58. minuti (28:27), ali domaće djevojke nisu tu prednost uspjele zadržati do kraja susreta.

U 59. minuti Ana Debelić zaradila je isključenje, a gošće su brojčanu prednost iskoristile maksimalno. Prvo je Karla Brakus izjednačila rezultat (28:28), a onda je najbolja igračica utakmice Maja Kozlovec osam sekundi prije kraja svojim suigračicama donijela vrijednu pobjedu u borbi za ligaški vrh.