2. HRL: Zamećanke ostvarile treću pobjedu u nizu

Nedjelja, 10. listopada 2021. 17:17 Napisao/la  KS

Riječanke su utakmicu počele rutinski odrađivati onoga trenutka kada su shvatile da djevojke iz Velike Gorice neće same sebe pobijediti

Rukometašice Zameta
Rukometašice Zameta Foto: Kristian Sirotich

Druga liga rukometašica – Zapad, 3. kolo

ZAMET – UDARNIK 27:20 (13:11)

Dvorana SRC Zamet. Gledatelja: 50.

Suci: Golub (Čakovec), Mališa (Varaždin)

ZAMET: Mraković, Troskot 2, Blažić, Mršić, Nekić 1, Tabar 6, Surać, Mikolić 3 (1), Pleše, Možetić, Stanić 3, Jukan 2, Visković 4, Đuzel 1, Masnić 5 (1).

UDARNIK: Koleš, Magenreuter 3, Šfetanić 3 (2), Cerovski, Obajdin 2 (1), Mostarlić 3, Haramina, Fratnik 2, Vučićević, Dunđerović, Miletić, Gvardiol, Jurić, Sertić 1, Gujić 4, Antonić 2.

Sedmerci: Zamet 3 (2), Udarnik 4 (3). Isključenja: Zamet 12, Udarnik 2 minute.

Rukometašice Zameta ostvarile su i treću vezanu pobjedu na otvaranju sezone.

Riječanke su opravdale ulogu favorita u utakmici protiv Udarnika, utakmicu su počele rutinski odrađivati onoga trenutka kada su shvatile da djevojke iz Velike Gorice neće same sebe pobijediti.

Gošće su bolje otvorile utakmicu, pa su do 18. minute stekle dva pogotka prednosti (7:9).

Baš kada se činilo da bi se dvoboj mogao zakomplicirati nastave li Riječanke igrati na isti način, uslijedila je reakcija domaće ekipe.

Od 18. do 26. minute gošće niti jednom nisu uspjele poentirati (dva puta imale su i igračicu više u polju) pa su Zamećanke serijom 6:0 otišle na 13:9, nakon čega domaće vodstvo više niti jednom nije bilo upitno.

Iako je u posljednje četiri minute prvog dijela uslijedilo jedno razdoblje loše igre, serijom pogrešaka Zamećanke su suparnicama dopustile da im se približe (13:11), pitanje pobjednika definitivno je razriješeno početkom nastavka.

Riječanke su drugih 30 minuta otvorile serijom 4:0, odvojile se na 17:11 i do kraja mirno kontrolirale rezultat.

Zamećanke su bile oslabljene za Katju Mikolić i Nikolinu Pleša, dobro je svoj posao na vratima odradila Mia Mraković, koja je sredinom prvog dijela zamijenila Nikolinu Strukar, domaću ekipu predvodile su Iva Tabar sa šest i Silvija Masnić sa pet postignutih golova.