2. HRL: Rukometašice Liburnija-Opatije poražene na Zametu

Subota, 13. veljače 2021. 17:58 Napisao/la  KS

Rukometašice Liburnija-Opatije s trenerom Marinom Plešeom Foto: Kristian Sirotich

LIBURNIJA-OPATIJA – SAMOBOR 33:42 (17:20)

Dvorana SRC Zamet. Bez gledatelja.

Suci: Hanić, Vujić.

LIBURNIJA-OPATIJA: Gerovac, Mihočka 3, Fućak, Hunčak 4, Baričević, Kovačević 5, Vlaović 1, Stakorić 7, Perić, Mihalić 1, Tipura, Zdrinščak 8 (2), Markov, Budimir, Kusturin-Barković 4.

SAMOBOR: Volar, Belanić 4, Rođak 1, Prodanović 4, Kovač 1, Petreković 6, Kozlovec, haramina 2, Katanec, Kanceljak 3, Brakus 4 (1), Prevendar 7, Rutas 7 (3), Mostarlić 3, Kovač, Husnjak.

Isključenja: Liburnija-Opatija 4, Samobor 8 minuta. Sedmerci: Liburnija-Opatija 4 (2), Samobor 7 (4).

Rukometašice Liburnija-Opatije poražene su od Samobora u utakmici 13. kola Druge lige – Zapad.

Opatijke su utakmicu odigrale u dvorani na Zametu, Dora ih je privremeno udaljila iz Opatije i učinila domaćinima na gostujućem terenu, a to se očito osjetilo i na njihovoj igri.

Budući da posljednja dva tjedna nisu mogle normalno trenirati u svojoj dvorani, djevojke trenera Marina Plešea jednostavno nisu bile prave.

- Gubimo četiri, u Samoboru smo gubili šest pa smo se vratili, govorio je Marin Pleše svojim djevojkama na minuti odmora u 28. minuti kod rezultata 16:20 za gošće.

No, motivacijski govor bio je kratkoga daha, uspjele su Opatijke u nekoliko navrata doći do dva pogotka zaostatka, a onda je iznova krenulo sve po starom.

Jednostavno, to nije bio njihov dan, Samoborke su ih pretrčale, iskontrirale i lakoćom došle do pobjede na Zametu.

Uostalom, konačni rezultat najbolje opisuje odnos snaga na terenu, Samoborke su čitavo vrijeme diktirale ritam utakmici.