Prijateljska utakmica: Rukometašice Orijenta poražene, presudila duža sesvećanska klupa

Petak, 23. kolovoza 2013. 00:19 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Prijateljska utakmica: Sesvete Agroproteinka  - Orijent Presoflex 30:21 (17:11)

SESVETE AGROPROTEINKA - ORIJENT PRESOFLEX 30:21 (17:11)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 35.

Sudac: Luketić (Rijeka).

SESVETE AGROPROTEINKA: Pijević, Bešen, Miletić 1, Jakara 2, Pa. Stopić, Blažević 1, Pe. Stopić 4, Grmoja 1, Šebek 4, Jelovečki 1, Petrušić 3, Milosavljević 5, Franković, Bezjak 4, Benić 1, Duplić 3.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 1, Juričić 4, Samardžić 1, Babić 5, Skorić 4 (2), Dundović, Badovinac, M. Orešković, Debelić 4, Pol, Zugan 2 (1), D. Orešković, Jurčić.

Sedmerci: Sesvete Agroproteinka -, Orijent Presoflex 8 (3).

Isključenja: Sesvete Agroproteinka 6 minuta, Orijent Presoflex -

Za RK Orijent Presoflex moglo bi se primijeniti uzrečica: Ne možete nam uzeti toliko igračica, koliko ih mi možemo (novih) svake godine uvesti  u igru. Ove godine otišle su Konta (Lokomotiva), Hodžić (Murvica) i Milosavljević, upravo u Sesvete Agroproteinku.

Prvih dvadeset minuta nije bilo rezultatskog odvajanja. Pri rezultatu 10:9 Orijentašice su propustile izrazitu gol-priliku, imale su i igračicu viška, što nisu materijalizirale. Počelo je rezultatsku odvajanje prvoligašica, koje je stalo na visokih 17:11 u trenutku kada je semafor stao svoj put u prvom dijelu utakmice.

U nastavku pokazuje se snaga Orijenta. U narednih 13 minuta nema golova u mreži odlične Spahić, a prednost Sesvećanki kopni. Čak kratkotrajno dolazi i do rezultatskog preokreta - 17:18. Trener Nikola Škorić uvodi u igru Petru Stopić i utakmica u posljednjih 7, 8 minuta odlazi uvjerljivo na stranu favoritkinja. Presudila je dužina klupe i veći broj potentnijih igračica, koje imaju potrebitu odlučnost u gol-prilikama.