DRUGA LIGA RUKOMETAŠICA

Orijentašice u derbiju svladale Dugo Selo

Subota, 17. studenog 2012. 19:52 Napisao  Milan Kosanović

Orijent Presoflex - Dugo Selo 35:27 (16:15). Orijentašice su ovom pobjedom dodatno učvrstile vodeću poziciju

Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica

ORIJENT PRESOFLEX – DUGO SELO 35:27 (16:15)

Dvorana 3. maj Kantrida. Gledatelja: 150. Suci: Lukić i Stipinović (obojica Zagreb)

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 2, Juričić 8, Marjanović 1, Petrinović, Babić, Konta 7, Milosavljević 11, Skorić, Hodžić, Jerčinović 3, Gršković, Komadina, Zugan, Debelić 3, Ivančić.

DUGO SELO: Mamić 6, Kirin 8, Čamber 1, Grebenar 3, Radovac, Sadrić 1, Žaja, Remenar 5, Jakopec, Ivanda 3, Đurak, Pilić, Šebalj, Kuprešak.

Sedmerci: Orijent Presoflex 8 (10), Dugo Selo 4 (4). Isključenja: Orijent Presoflex 10, Dugo Selo 12 minuta. Crveni karton: Hodžić (21' – grubi prekršaj).

Derbi Druge lige rukometašica između dvaju pretendenata na prvo mjesto pripao je rukometašicama Orijent Presoflexa, koje su na domaćem terenu uvjerljivo svladale gošće iz Dugog Sela rezultatom 35:27. Igračice trenera Sanjina Lučičanin ovom pobjedom čvrsto su zasjele na vrh prvenstvene ljestvice, Dugo Selo sada zaostaje tri boda, a do kraja prvenstva teško je za očekivati da će neka ekipa pomrsiti račune Riječankama koje ponovno koračaju ka Prvoj ligi.

Bila je to najčvršća i najuzbudljivija utakmica Orijentašica u ovoj sezoni, domaće rukometašice povele su 2:0, potom i 4:2, no nakon 15 minuta igre na semaforu je stajalo 7:7, a na terenu je vladao opći kaos kojem su uvelike doprinijeli suci Lukić i Stipinović iz Zagreba koji su svojim odlukama puhali vjetar u prsa ekipe trenera Sanjina Lučičanina.  Četiri minute kasnije rezultat je i dalje bio neriješen (10:10), domaći strateg bio je primoran pozvati minutu odmora nakon koje je uslijedio novi šok za riječke rukometašice. Igrala se 21. minuta kada je sudački par iz Zagreba dodijelio  direktan crveni karton kapetanici Orijenta Ameli Hodžić zbog neopreznog starta na gostujuću igračici u kontranapadu.

Pet minuta kasnije gošće preko Ivane Kirin dolaze u prvo i jedino vodstvo na utakmici (13:14), no do kraja prvog poluvremena Orijentašice ipak uspijevaju okrenuti vodu na svoj mlin te na odmor otići s minimalnim vodstvom.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto kvalitetniju igru domaćeg sastava, Dejana Milosavljević  nakon pet minuta igre u drugom djelu povisila je prednost Orijentašica na 19:16, a Ivana Juričić u 42. minuti trese gostujuću mrežu za plus pet (23:18). Do kraja susreta gošće su nervozno pokušavale smanjiti prednost, no već tada je svima bilo jasno da su cure iz Dugog Sela propustile sve svoje prilike za preokretom.

Najveću prednost Orijentašice su imale pet minuta prije kraja susreta kada je Ena Konta iz vana pogodila za visokih 32:23. Na koncu, konačnih osam pogodaka razlike realno i objektivno oslikava odnos snaga na terenu.

Stjegonoša efikasnosti u redovima domaćih bila je Dejana Milosavljević, koja je utakmicu završila s 11 postignutih pogodaka, a u stopu su je pratile Ivana Juričić s osam i Ena Konta sa sedam postignutih pogodaka. Kod gošći svojom igrom posebno se istaknula mlada Josipa Mamić koja je postigla šest pogodaka te bila motor ekipe trenera Plavšića dok je najefikasnija bila Ivana Kirin sa osam golova.