DRUGA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamet odradio formalnost, Murvica remizirala

Petak, 25. travnja 2014. 08:33 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 21. kola: Murvice - Arena 29:29 (14:15), Zamet II - Sloga   43:24 (20:14)

Druga HRL - Zapad, 21. kolo

MURVICA - ARENA 29:29 (14:15)

Gradska dvorana u Crikvenici. Gledatelja: 85.

Suci: Aušperger (Dugo Selo) - Galeković (Zagreb).

MURVICA: Mandekić (11+1), Kutija 7 (3), Papić, Nježić, Hodžić 6 (2), Smoljan 1, Filipović 2, Vergić, Tomić 3, Martulaš 1, Grozdek, Jovanović, Uremović 5, Zorić 4.

ARENA: Banović (2), Rabar (4), Šabić 1, Šekuljica, Raspudić 4 (3), Gaborović 5, Vukić 1, Maras, Buršić 1, Mikolić 13, Smolica, Čivljak 4, Jukan 9,. Raspudić.

Sedmerci: Murvica 5 (5), Arena 4 (3).

Isključenja: Murvica 14 minuta, Arena 10 minuta.

Crveni karton: Čivljak (54. - treće isključenje).

Igračice Murvice oprostile su se od svojih navijača ukupno gledajući odličnim učinkom u svojoj debitantskoj sezoni. Mnogo bodova, dobre igre, afirmacije ženskog rukometa... mIzostala je pobjeda u utakmici u kojoj su domaće igračice bile jako blizu. U 51. minuti vodile su +6 (26-10), a samo tri minute kasnije bilo je još uvijek visokih 27-22.

Do kraja utakmice gošće iz Pule su pomakle obranu na osam metara od svojih vratarki, koje su imale simboličan učinak. Murvica je igrala sa igračicom manje, a realizatorski raspoložena Katja Mikolić zasula je domaća vrata. Posljednji, dugi napad imala je Murvica, ali rezultat se nije promijenio.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji igračica trenera Nedjeljka Lalića, koji je donekle uzvratio za poraz iz prvog dijela prvenstva u Puli (18-20). Nakon šest uzastopno neiskorištenih domaćih napada uslijedilo je vodstvo Arene 4-7. U nastavku utakmice, Irma Zorić i Karmen Uremović Murvici vraćaju vodstvo, a malo tko u dvorani je mogao predvidjeti podjelu bodova u završnici skoro već dobivene utakmice.

Čak je u 57. „krahirao“ i semafor (drugi puta u 11 godišnjoj povijesti Gradske sportske dvorane u Crikvenici), ali ne i Katja Mikolić, koja je samo u posljednjih 10 minuta utakmice, postigla šest od svojih 13 pogodaka za gošće. Realna podjela bodova, vrijedna htijenja obje vrlo mlade ekipe, koje su poštenim sportskim pristupom, gledateljima pružili vrlo zanimljivu i gledljivu utakmicu.

ZAMET II - SLOGA 43:24 (20:14)

Centar Zamet. Gledatelja 35.

Suci: Derušek - Stojaković (Zagreb).

ZAMET II: Lopac-Škrinjar, Troskot, Stanić 8, Jelenović 1, Bradanović 2, Židek 6, Silli 1, Kalčić 12, Toskić, Jurčić 5, Matičić, Dobrić, Visković 2, Orešković 6.

SLOGA: Matušić 2, Stilinović 4, Gujić, K. Lenard 10, Petković, Vlašić 2, I. Lenard, Matijašić 6.

Igračice Sloge iz Sv. Nedelje, sada je već izvjesno, bivše članice Druge lige zapad, došle su na Zamet odraditi formalnost. Samo osam igračica i sportsko srce, bili su ipak nedovoljni za nešto više od visokog, ali korektnog poraza. Voljom ždrijeba, pola lige će odigrati svoje utakmice prije subote.