Subota, 05. travnja 2014. 21:10 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 19. kola: Murvica - Senia 30:27 (14:14)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 140. Suci: Božiković - Đurinović (Zagreb).

MURVICA: Babić, Kutija 8 (4), Papić, Nježić, Hodžić 1, Smoljan 1, Filipović 1, Karačić 2, Vergić, Mandekić, Tomić 3, Martulaš, Grozdek, Jovanović, Uremović 7, Zorić 7.

SENIA: Katalinić, Lekaj 6, Rukavina 1, Butolo 7, Koričić 1, Deželjin, Rukavina, S. Orlić 1, F. Orlić 1 (1), Tomljanović 6, Nekić 4, Šarić, Legac.

Sedmerci: Murvica 6 (4), Senia 2 (1). Isključenja: Murvica 6 minuta, Senia -.

Nakon više od 30 godina Hrvatsko primorje je ponovo dobilo pravi, ženski susjedski rukometni derbi u višim sustavima natjecanja. Murvica je krenula odlučno i povela 5:1. Zorić i Uremović postigle su u prvom dijelu utakmice čak 9 golova. Gošće uzvraćaju preko raspoložene Nekić, Tomljanović i Lekaj i neutraliziraju prednost domaćih igračica. Na odmor se odlazi nakon sedam izjednačenja rezultata (14:14).

U nastavku utakmica ima veliku rezultatsku neizvjesnost, jer gošće uspijevaju sve do 23:23 čuvati laganu prednost, koja u 39. minuti iznosi čak i dva gola prednosti (19:21). Odlična Sara Mandekić (13+1) brani svoja vrata i sprječava odvajanje Senije. U razdoblju kada se „lomi rezultat“ na sceni je Maja Kutija, koja je čak šest, od svojih osam golova, postigla u nastavku utakmice. Posljednjih deset minuta u znaku je Murvice, koja u finišu propušta iskoristiti i dva sedmerca. Upravo u završnici utakmice, osim Butolo, gošće nisu imale raspoloženijih igračica za realizatorsko nadmetanje sa igračicama Murvice.