2. HRL: Rukometaši Matulja u novu sezonu krenuli pobjedom protiv Mornara

Ponedjeljak, 29. rujna 2014. 14:46 Napisao/la  N. D.

Utakmica 1. kola: Mornar - Matulji 26:29 (13:12)

MORNAR – MATULJI 26:29 (13:12)

Gradska dvorana Crikvenica. Gledaatelja: 150. Suci: Derušek i Stojaković

MORNAR: Domijan 1, Oroši, Matejčić 4, Ćupić 11, Jurić, Delpin, S.Domijan 1, Jelovac, Car,Mutiši 1, Margeta 3, Mrakovčić 5

MATULJI: Brajnović, Daskijević 1, Dobrinić 5, Slavić, Sladić 5, Feranda 3, Mudrić, Antukić-Kasipović, Bilobrk, Jelušić 9, Milih 2, Samardžić, Ratkajec 4, Melon, Čuturić

Sedmerci: Mornar 9 (8)  Matulji 6 (4). Isključenja: Mornar 8, Matulji 16 minuta.

Dvoboj susjeda u novoj drugoligaškoj sezoni donio je uzbudljiv susret u kojem su na kraju pobjedu odnijeli iskusniji Matuljci. Domaćini iz Dramlja bolje su otvorili susret sa početnih 2:0, a u 12. minuti imali su najveću prednost od 8:4. Trener Matulja Brajnović bio je primoran pozvati minutu odmora nakon koje se Matulji vraćaju u igru na 8:6, a Nenad Sladić u 22. minuti pogađa za izjednačenje 9:9.

Mornar preko Ćupića ponovo radi prednost za 13:10, ali do kraja poluvremena gosti smanjuju za 13:12. U drugom dijelu Matuljci najviše preko raspoloženog Antonia Jelušića vrlo brzo anuliraju prednost domaćina i u 37 minuti vode 18:16, te prednost ne ispuštaju do kraja susreta. Kod domaćina sve konce u igri vodio je Ćupić koji je bio i najbolji strijelac susreta sa 11 pogodaka, a kod Matulja treba istaknuti Jelušića sa 9 pogodaka, te Sladića i Dobrinića sa 5 pogodaka.