2. liga - zapad: Rukometaši Matulja poraženi u prvoj službenoj utakmici u novoj dvorani

Nedjelja, 05. listopada 2014. 21:56 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 2. kola: Matulji – Maksimir Pastela 23:29 (10:18)

Druga liga rukometaša - zapad, 2. kolo

MATULJI – MAKSIMIR PASTELA 23:29 (10:18)

ŠSD Dr. Andrija Mohorovičić. Gledatelja: 120. Suci: Duspara i Rogić

MATULJI: Brajnović, Andrle, Daskijević , Dobrinić, Slavić, Sladić 11 , Feranda 3 , Mudrić 2, Antukić-Kasipović, Bilobrk, Jelušić 4 , Milih , Samardžić, Ratkajec 3 , Melon 2, Čuturić

MAKSIMIR PASTELA: Kurtušić 2, Galić 2, Mitrović 1, Jurić 4, Krndelj 3, Bulović, Cvitanović 2, Belfinger 6, Turković, Blažević 3, palaić, Semren 5, Šola 1, Mateljan, Češi

Sedmerci: Matulji 5 (3), Maksimir Pastela 8 (7). Isključenja: Matulji 8, Maksimir Pastela 10 minuta.

Prva službena utakmica u matuljskoj dvorani obilježena je malom svečanošću, kada su u poluvremenu utakmice članovi uprave kluba uručili plakete-zahvalnice svojim istaknutim “bivšim” članovima Petru i Mati Jelušiću koji su u klubu proveli skoro 15 sezona. Mate Jelušić oprostio se od aktivnog igranja krajem prošle sezone, zbog poslovnih obaveza, a bit će zapamćen kao igrač koji je do sada zabilježio najveći broj službenih utakmica, 171, u kojima je postigao 669 pogodaka. Petar Jelušić od ove sezone brani boje Premijer ligaša Zameta, a za svoj matični klub odigrao je 166 utakmica i najbolji je strijelac kluba sa 1068 pogodka.

Na terenu nije bilo toliko svečano jer su gosti iz Zagreba od početka susreta krenuli silovito i odmah dali do znanja da će odnijeti bodove s Matulja. Već u 8 minuti bilo je 1:5, gostujući pivot Ivan Kurtušić zadavao je velike probleme domaćoj obrani, a napad nikako nije funkcionirao. Trener-vratar Davor Brajnović pokušavao je sa nekoliko promjena u momčadi dobiti raspoloženu šestorku, ali danas u redovima Matulja nije bilo posebno motiviranih. Razlog je sigurno viroza i bolest koja je vladala tokom tjedna kod igrača, te se u takvoj situaciji pružilo najviše moguće. U 16 minuti gosti imaju visokih 3:10 i sve je mirisalo na katastrofu. Poluvrijeme završava 10:18. U drugom dijelu nešto bolja igra domaćih igrača u obrani i par vezanih obrana Brajnovića dovode do smanjenja na 13:18, ali to je bilo sve u današnjoj utakmici. U 52 minuti Zagrebčani imaju najveću prednost 17:27, te njihov trener Dario Zrnić daje priliku igračima sa klupe. Matuljci ipak sa par vezanih pogodaka smanjuju na podnošljivih 23:29. Nenad Sladić sa 11 pogodaka predvodio je domaćine, a kod gostiju Ivan Belfinger postigao je 6 pogodaka.