2. HRL: Zamećanke prejake za Liburniju, Murvica i Arena bez pobjednika, Senjani poraženi

Ponedjeljak, 11. travnja 2016. 15:05 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola, rukometaši: Senj - Petrinja 21:26, rukometašice: Liburnija - Zamet II 29:40, Murvica - Arena 23:23, Senia - Lokomotiva II 14:30

Druga liga rukometaša - 19. kolo

SENJ - PETRINJA 21:26 (11:11)

Dvorana Robert Barbić Beli.  Gledalaca: 100.

Suci: Luketić – Tomović (Rijeka).

SENJ: Krajcar, A.Orlić 4, M. Orlić 3 (1), Čulinović, Pavelić 3, Štokić 3, Brdar1, Ključanin 2, Nekić, J. Krmpotić, Mesić, Katulić 5 (2), Deželjin, M. Krmpotić, Šojat, Sukurica

PETRINJA: Hoić, Marjanović 6, Pentek, Martinović 5 (2), Dević 1, Peršić, Pucović 5 (1), Demić, Čunčić 5, Rosspacher, Jurković 4, Pranjić

Najbolje proljetno izdanje Uskoka nije bilo dovoljno za pobjedu protiv iskusnog sastava Petrinje.

Vodili su domaći igrači velikim dijelom utakmice, ali su desetak minuta prije kraja zastali pri rezultatu 20:20 i ispustili priliku da do sanog kraja susreta ostanu u prilica da prirede iznenađenje. (T. Lončarić)

Druga liga rukometašica - 19. kolo

LIBURNIJA - ZAMET II 29:40 (8:22)

Dvorana Marino Cvetković. Gledalaca: 60.

Sutkinje: Višnjić – Wolfand (Rijeka).

LIBURNIJA: Krupić, Tomulić 1 (1), Debelić 9, Potočnjak 3, Stefanović 1, Stakorić 3 (1), Skroza, Bradanović 3 (3), Miš-čak, Penić, Baljak, Memeti 2.

ZAMET II: Ivakić, Močibob 3, Dundović, Troskot 1, Martinović 3, Perčić Bahtin, Dobrić 2, Brkljača 7, Kalčić 9, Stanić 2, Mršić 2 (1), Toskić, Jurčić 6, Sabalić, Visković 5 (3).

U prvom poluvremenu kadetkinje Zameta odigrale su vrlo dgovorno i čvrsto u obrani ostvarivši do odmora veliku prendost.

U nastavku utakmice i domaće igračice su podigle razinu realizacije, pa je utakmica završila u revijalnom tonu i sa velikim brojem golova.

Kalčić, Jurčić i Brkljača najraspoloženije kod Zameta, dok su Debelić i Baljak prednjačile efikasnošću u ekipi Liburnije. (T. Lončarić)

MURVICA - ARENA 23:23 (14:12)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 80.

Suci: Čačić - Josić (Zagreb).

MURVICA: Ljubanović, Papić, Skorić 5, Juričić 9, Smoljan, Filipović 3, Karačić, Mandekić (11), Tomić 1, Malešević, Djak, Grozdek, Tus 2, Butković 3 (1)

ARENA: Kocijančić (1), Šekuljica, Raspudić 4, Mikolić 2, Maras 5 (5), Rabar (6), Jukan, Ćivljak 5, Erceg 2

Odlična i vrlo neizvjesna utakmica u susretu dvije ekipe iz gornjeg dijela ljestvice.

Murvica je vodila većim dijelom utakmice najviše sa 3 gola razlike, ali su posljednje vodstvo imale gošće iz Pule.

Prvo ime utakmice bila je Ivana Juričić, koja je bila nerješiva enigma za gostujuću ekipu u kojoj su bolje od ostalih bile Mikolić i Čivljak.

Suci su imali neujednačeni kriterij pri dosuđivanju sedmeraca, isključenja.

U dva navrata zbog brutalnih startova gostujućih igračica suci, inače sinovi nekada proslavljenih sudaca (Čačić, Josić), nisu reagirali na adekvatan način.

Unatoč svemu domaće igračice su postigle čak četiri gola sa igračicom manje, a jedan i sa četiri igračice u polju. Zapaženo je branila i Sara Mandekić. (S. Lončarić)

SENIA - LOKOMOTIVA II 14:30 (7:19)

Dvorana Robert Barbić Beli. Gledalaca: 65

Suci: Blašković - Božičević (Ogulin)

SENIA: Koričić, Deželjin 2, Biondić, Tomljanović, Rukavina 2, Katalinić, Bilen, Cvjetinčanin 3 (1), I. Škrgatić, Gido, T. Škrgatić, Matičić 4, Sučić 2, Kren

LOKOMOTIVA II: Beličev, Živko 5, Markov 2, Štefanac 1 (1), Kralj 1, Adamić 4, Prevendar 9, Sopić, Koščec 7, Curić, Miholić 4, Ferić 5, Rajković

U velikoj razlici u kvaliteti presudne su bile dvije ogromne gostujuće serije.

U prvon poluvremenu gošće su od 4:5 stigle do ogromnih 4:16, kada je i riješen pobjednik susreta.

U nastavku slijedi još jedno veliko rezultatsko udaljavanje izraženo sa 0-13 serijom.

U kadetskoj ekipi Lokomotive sve igračice koje su doputovale u Senj upisale su se u listu strijelaca. (T. Lončarić)