2. HRL: Trsat ostvario treću uzastopnu pobjedu, Mornar bolji od Zagorice

Utorak, 01. ožujka 2016. 19:59 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmice 14. kola: Petrinja - Trsat 28:30, Zagorica - Mornar 23:25

Petrinja Dvorana Srednje škole. Gledalaca: 150.

Suci: Gagula i Zorko (obojica Zagreb).

PETRINJA: Žugaj, Tomić, Marjanović 11, Pentek, Hoić 1, Martinović 10, Peršić 1, Pucović, Nogić 2, Čunčić 2, Fiala, Duvančić 1, Kokan, Nenadić.

TRSAT: Rak, Čuturić, Colić 3, Prpić 2, Ščulac 1, A. Katić 3, I. Katić 3, Zakšek, Bjelovuk 2, Bačić 10, Ujević, Karadžija 2, Pavletić, Polić 4, Mrđen.

Uz podršku roditelja i nekolicine prijatelja kluba koji su došli sa igračima u Petrinju, ostvareno je vrijedna, nova i treća uzastopna pobjeda Trsata u proljetnom dijelu prvenstva. PPD Zagreb II, Senj, Petrinja... to je do sada neprekinuti niz sa dvije vrijedne gostujuće pobjede.

Ova posljednja dovela je Trsat do sedmog mjesta na ljestvici, sa sjajnim 50-postotnim učinkom. U četrnaest kola osvojeno je isto toliko bodova!

Za novaka u ligi - odlično. Domaći rukometaši trenera Tomislava Mesarova, na krilima pobjede u Crikvenici u prošlom kolu protiv jakog Mornara, nadali su se nastavku niza, ali su bodovi krenuli prema Trsatu.

Momčad trenera Marenčića nije dozvoljavala rezultatsko odvajanje tijekom utakmice, a finiš je kao i u dosadašnje tri utakmice pripao gostu.

U nedjelju na Trsat (Dvorana mladosti, 15) dolazi Zagorica, što je nova prilika za povećanje bodovnog salda.

ZAGORICA - MORNAR 23:25 (14:12)

Dvorana Srednje škole. Gledatelja: 50.

Suci: Kordić - Utješinović (Zagreb).

ZAGORICA: Radenić, Lovrenčić 3, Vuković 4, Tuđen, Kolibaš 2, Babić 4, Lačić, Bartulović, Maras, Fiala 2, Zirojević, Sučić, Brozović 8.

MORNAR: Zena, Mudrić, Čupić 6, Jurić 2, Vodopić 3, Pavlić, Sladić 9, A. Car, Feranda 5, K. Car, Margeta, Oroši, Knežević, Domijan.

Iako su igrači Mornara iz Dramlja u Velikoj Gorici istrčali bez nekoliko igrača iz prve momčadi (Matejčić, Mazzarolli, Jelovac, Britvić), momčad trenera Nikole Čupića propustila je u nastavku niz izglednih prilika.

Početkom nastavka Mornar je serijom 3:0 anulirao prednost Zagorice iz prvog dijela, a u nastavku je prednost stigla u jednom trenutku do velikih +6 (22:16).

U nedjelju (Crikvenica, 20) Mornar dočekuje vodeću momčad Druge lige zapad - Maksimir Pastelu.