2. HRL: Trsat izgubio od Petrinje, Mornar nije uspio stići vodstvo Zagorice

Ponedjeljak, 12. listopada 2015. 21:11 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Trsat - Petrinja 27:29, Mornar - Zagorica 22:23

Dvorana mladosti. Gledatelja: 120.

Suci: Aušperger (Dugo Selo) - Zeko (Čakovec).

TRSAT: Rak, Vundač 1, Collić 1, Prpić 2, Čunko, Sčulac, Daskijević, A. Katić, I. Katić 3, Lamza, Bačić 8 (1), Ujević, Karadžija 4, Čuturić 2, Polić 6 (1).

PETRINJA: Žugalj, Marjanović 6, Hoić 3, Martinović 2, Dobrić 2, Pucović 3 (1), Čunćić 3, Peršić, Nenadić, Duvančić 2, Jurković 1, Vujanović, Kokan 6.

Uoči odlaska na odmor gosti su poveli 17:13, te je izgledalo da će mlada momčad Trsata olako prepustiti bodove iskusnijim gostima.

Goste vodi već drugu godinu Tomislav Mesarov, koji ima momčad sa dobro popunjenom vanjskom linijom i dugo može držati jaki ritam igre. Mnogim klubovima u ovom prvenstvu Petrinja će biti težak i vrlo nezgodan protivnik.

Igrači trenera Marenčića nakon odmora zaigrali su poduzetno i na deset izjednačenja u prvom dijelu utakmice, dodali isto toliko u nastavku.

Čak pet minuta prije kraja utakmice postignut je konačan rezultat iako je još bilo prilika na objema stranama. (T. Lončarić)

MORNAR - ZAGORICA 22:23

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 120.

Sutkinje: Pahor - Trbović (Rijeka).

CRIKVENICA: Liridonu (18), Pavlić, Oroši 3, Matejčić 2, Čupić 6, Jurić, Butorac, Britvić, Mazzarolli 2, Jelovac 7 (3), Car, Margeta, Knežević 1, Domijan 1.

ZAGORICA: Svalina (17+1), Lacić, Stojsavljević 4 (1), Baković, Vuković 1, Tuđen 2, Kolibaš, Tomić 4, Filipović Grčić 1, Brozović 3, Fiala 7 (2), Zirojević 1, Sučić 1, Jović.

Prvo gostovanje u Crikvenici rukometaši najmlađeg kluba u Hrvatskoj pamtit će po izuzetno dramatičnom tijeku utakmice. Riječ je o klubu koji se je osnovao 2013. godine, a nastao je kao određena frakcija Gorice.

Na klupi gostiju sjede zanimljivi rukometni djelatnici, trener Zlatko Belančić i već legendarni Gorki Grgurev, koji je bio golman još dalekih šesdesetih i sedamdesetih godina prošlog stoljeća.

Dojmljiv je bio susret dvojice rukometnih legendi, Braca Manestra iz Dramlja, koji je dugi niz godina branio rukomet i nogomet na visokoj razini u Zagrebu i Gorkog Grgureva. Imali su štošta poručiti više od pola stoljeća mlađim rukometašima.

Dosta sigurno vodstvo iz prvog dijela utakmice, zamijenila je velika neizvjesnost u nastavku praćena sa 12 izjedačenja rezutata. Sjajni vratari bili su najbolji pojedinci u svojim momčadima.

Mornar može žaliti i za neiskorištenim sedmercima (3), koji su bili presudni u završnici susreta. Dva gostujuća vodstva sa četiri gola razlike nisu ukazivali na dramu u finišu utakmice.

Mornar po nekoj tradicini drugo poluvrijeme, a posebno posljednjih deset minuta utakmice, igra kao u transu, te kao i u prošloj utakmici sa PPD Zagreb II dostiže nemoguća vodstva protivnika. (S. Lončarić)