Nedjelja, 13. listopada 2013. 08:28 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 3. kola: Murvica - Rovinj 34:20 (20:11)

Druga HRL - žene

MURVICA - ROVINJ 34:20 (20:11)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300.

Suci: Kasunić - Nikolovski (Karlovac).

MURVICA: Rebić Račić (8 obrana), Mandekić (8 obrana), Kutija 4 (2), Papić, Hodžić 7 (1), Grozdek 1, Filipović 1, Karačić 1, Vergić, Tomić 4, Markulaš 1, Jovanović, Poslek 2, Uremović 8 (3), Zorić 4, Visković 1.

ROVINJ: Gržinić (8 obrana), Vidaković 3, Pokrivka 2, Đuričić, Bašić 7 (3), Pezić, Ćosić, Gržinić, Žufić 3, Peteh, Japundža 3, Oštrić 2.

Sedmerci: Murvica 6 (6), Rovinj 3 (3).

Isključenja: Murvica 4 minute, Rovinj 10 minuta.

Rukometni hit pod Kotorom postale su mlade rukometašice Murvice, kadrovski izvanredno popunjene sa četiri igračice sa nešto dužim rukometnim iskustvom (Rebić, Uremović, Hodžić i Zorić). U sjajnoj rukometnoj večeri, pred punim tribinama, debitantice u Drugoj ligi - zapad odigrale su sjajno.

Prednost je od samog početka bila na strani igračica trenera Zvonimira Kutije, a trema je nakon samo 2-3 minute nestala. Pod dirigentskom palicom Karmen Uremović počela se je stvarati prednost, a mlada Sara Mandekić na golu spustila je blindirana vrata. U domaćem sastavu čak 11 igračica uspjelo se je upisati u listu strijelaca, a Murvica je tijekom utakmice promijenila nekoliko učinkovitih obrana. O kvaliteti igre domaćih igračica govori podatak da su tijekom utakmice imale samo sedam tehničkih pogrešaka.

Na odmor se je otišlo sa velikih 20:11, a gošće su u nastavku krenule sa 3-2-1 zonom, koja je bila dovoljna za kratku seriju od tri uzastopna pogotka. I to je bilo sve od Rovinja u nastavku, jer je na gol Murvice stala iskusnija Rebić, sa istim učinkom, kao i njezina mlađa prethodnica. Sigurna kontrola rezultata značila je odlazak na klupu nezadržive Uremović. Bio je to znak za reviju igračica sa inače manjom minutažom, koje su se predstavile u sjajnom izdanju. U kratkoj igračkoj karijeri i samo 10 godišnjoj povijesti kluba, igračice Murvice za svoju prezentaciju dobile su svoj prvi, veliki pljesak.