2. HRL: Murvica povećala prednost nakon što su Zamećanke pobijedile Rudar

Nedjelja, 11. veljače 2018. 19:19 Napisao/la  T. L.

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100

Suci: Pahor i Trbović (obje Rijeka)

MURVICA: Antić, Lekaj, Butković 1, Papić, Skorić 10 (6), Grozdek 5, Ljubanović 2, Mandekić, Tus 3, Debelić 5, Pešut, Poslek, Talan, Car, Matijašić, Krešić.

UDARNIK: Lukinić, Krsnik 9 (2), Perković 1, Drača 3, Nedić 1, Mihaljević, Skrbin, Sremić, Krizmanić, Kos 1, Brakus 4, Katalinić, Lovrić 2, Trešćec.

Nakon subotnje utakmice u Centru Zamet u kojoj su igračice trenera Ede Šmita pobijedile ekipu Rudara (27-24) u Crikvenici je domaćim rukometašicama laknulo.

Murvica je svoju prvu utakmicu odigrala bez pola startne postave.

Ozlijeđena Marijeta Lekaj i Petra Filović, uz bolesnu Begićku zabrinule su ekipu trenera Prskala.

Tijekom zimske stanke iz Lokomotive se vratila kadetska i juniorska reprezentativka Lorena Begić, ali je pojačanje Murvice zbog povišene temperature otpala iz sastava.

Domaća ekipa srećom ima široki kadetski sastav koji je iznio teret zahtjevne utakmice.

Raspoložena Ivona Škorić do odmora je lomila gostujuću obranu.

Nakon osam postignutih golova u nastavku je dobila striktnog čuvara.

U desetoj minuti utakmice ozbiljna ozljeeda Antonije Butković preselila je domaću igračicu na klupu za pričuve.

U nastavku su odličan posao odradile Grozdek, Tus, Ljubanović, Debelić, a posebno osvježenje je bio nastup Jelene Poslek.

U trenucima kada su gošće zaprijetile izjednačenjem na scenu stupa domaća vratarka Sara Mandekić s tri vezane obrane u jednom napadu gošći.

Novom pobjedom u vrlo turbulentnoj utakmici Murvica je stekla konkretnu prednost od čak pet bodova ispred Labudica uz odličan poguranac Zamećanki.