2. HRL: Murvica pobijedila Slogu, Ivona Skorić postignula 14 pogodaka

Četvrtak, 28. travnja 2016. 12:40 Napisao/la  S. L.

Utakmica 22. kola: Sloga - Murvica 25:30

SLOGA: Božić 4, Stilinović, Barun, Bičanić, Gujić 4, Slikan, Bijelić 5, Lenard 2, Bilobrk 10 (4), Horvat.

MURVICA: Antić, Papić, Ljubanović, Smoljan 1, Filipović 7, Karačić, Mandekić, Malešević, Skorić 14 (5), Tus 1, Grozdek 7.

Sedmerci: Sloga 4 (4), Murvica 5 (5).

Isključenja: Sloga 10 minuta, Murvica 4 minute.

Posljednju prvenstvenu utakmicu odigrale su igračice Murvice u Novakima sa odličnim domaćinom, kojega su dobile i u jesenskom dijelu prvenstva.

Zbog spriječenosti nisu mogle zaigrati tri igačice iz startne postava trenera Mladena Prskala. Juričić, Butković i Skorić pa je ulazak u utakmicu išao obilato na starnu domaće ekipe, koja je povela 5:0.

Dugo su se tražile gošće, ali su vrlo dobrom igrom, nekoliko odličnih obrana Sare Mandekić počele sustizati domaću prednost. Početkom nastavka bilo je vidljivo da će mlađa, vrlo uigrana ekipa iz Crikvenice slomiti domaći otpor.

U trenucima kada je u 42. minuti Paulo Grozdek postigao pogodak za Zamet u Umagu, njegova sestra Kristina-Kika Grozdek, već je kraj svojeg imena imala upisano pet golova (od sedam ukupno), pri čemu je postigla svoj rekord postignutih golova u prvoj ekipi Murvice.

Dok je Anđa Marić-Bilobrk, igračica koja je krajem devedestih godina prošloga stoljeća prešla iz Lokomotive u Hypo banku, na uštrb vlastite raskošne realizacije preuzela flaster nad Petrom Filipović, stigla je i 48. minuta i prvo vodstvo ekipe iz Crikvenice.

Izuzetno raspoložena je bila Ivona Skorić, koja je postigla velikih 14 golova, čime ipak nije oborila rekord u jednoj utakmici koji drži iz finala kupa RS PGŽ, kada je u Senju za Orijent-Presoflex postigla i za košarkaše velikih 18 pogodaka.

Ekipa godine u Crikvenici još jednom je opravdala titulu i praznanja, koja su im podijeljena prošlog četvrtka. I to ne samo za seniorke, već i za kadetkinje i pionirke. Šteta da je sezona na kraju...

Ostaje žal za propuštenom prilikom u kupu sa Zelinom, kada su igračice Murvice u 49. minuti utakmice vodile +6, a u finišu su propustile veliko vodstvo. A upravo Zelina igra Final Four kupa sa Zametom u Umagu, u polufinale RSH.