ŽNK Rijeka: Kadetkinje u Delnicama osvojile Malonogometni turnir Tin Grgurić

Ponedjeljak, 30. siječnja 2017. 16:06 Napisao/la  SC

Franka Radošić izabrana za najbolju golmanicu turnira

Iako na početku nije tako izgledalo, najbolji mogući način riječke su nogometašice apsolvirale protekli vikend.

Započelo je naime porazom prvog dana. Subotnji susret seniorki Rijeke i Super Chiksa na drugom turniru Prve Malonogometne Lige  u Splitu završio je pobjedom Polačanki 3:0.

Naredni dan donio je čistu pozitivu.

Najmanje su morčićke na terenima Centra Start Funu sklopu istoimene lige ubilježile pobjede nad vršnjacima iz NK Pomorac 1921. te NK Lokomotiva od 5:0.

Ekipa Opatije, protiv su Riječanke prema rasporedu trebale igrati, nije se pojavila.

Kadetkinje su u Delnicama osvojile Malonogometni turnir Tin Grgurić. Prošavši kvalifikacije, u polufinalu su bile bolje od ekipe Goranina rezultalom 2:0. Dok su nad Istrankama u finalu slavile sa 2:1.

Za najbolju golmanicu turnira proglašena je Riječanka Franka Radošić

Podsjetimo, turnir je odigran u konkurenciji 6 ženskih kadetskih ekipa od kojih je pet hrvatskih: Rijeka, Istra, Goranin (Delnice), Gospić i 4 rijeke (Karlovac), te jedna slovenska; Ajdovščina,

Drugi dan turnira u Splitu riječke su seniorke ipak zaokružile pobjedom. Slavile su nad ekipom MNK Hajduk sa 5:0.

Trenutno Riječanke na ljestvici Prve HMNLŽ zauzimaju šesto mjesto u konkurenciji devet ekipa. Sljedeći, posljednji turnir, koji će odlučiti o prvaku Lige održati će se u Zagrebu.

Trenutno prvo mjesto dijele Alumnus S.C.Flegar i MC Plus sa po 13 bodova.

Zbog hladnog vremena dobar dio siječanjskih treninga prebačen je u dvorane. Od posljednjeg ponedjeljka siječnja treninzi se ponovno sele na travnjake.