Triatlonci Triatlon kluba Rival osvojili ekipni i tri pojedinačna naslova prvaka Hrvatska

Ponedjeljak, 25. svibnja 2015. 19:35 Napisao/la  SC

Blaž Barac je pobijedio u kategoriji AGE GROUP licenciranih triatlonaca, te je osvojio pehar i nagrade organizatora, sponzora i Falkensteiner hotelske grupacije

Triatlonci Triatlon kluba Rival vratli su sa FALKENSTEINER – PUNTA SKALA TRIATLONA bogatiji za ekipno i tri pojedinačna naslova prvaka Hrvatske uz ukupno osvojenih 18 odličja na utrkama PRVENSTVA HRVATSKE U OLIMPIJSKOM TRIATLONU, PRVENSTVA HRVATSKE U EKIPNOM ŠTAFETNOM TRIATLONU, SUPERSPRINT TRUIATLONU I AQUATLONU.

Prvi dan su briljirali seniori i veterani TK RIVAL koji su nastupili u utrci OLIMPIJSKOG TRIATLONA, što je sportska disciplina koja se sastoji od 1.6 km plivanja, 40 km vožnje biciklom i 10 km trčanja.

Blaž Barac je pobijedio u kategoriji „AGE GROUP“ licenciranih triatlonaca, te je osvojio pehar i nagrade organizatora, sponzora i Falkensteiner hotelske grupacije. Vanja Seršić osvojio je zlatno odličje i postao prvak Hrvatske u kategoriji M25.

Blaž Barac pobjednik je i prvak Hrvatske M40 kategorije. Damir Šegota pobjednik je utrke i prvak Hrvatske kategorije M55, dok je u istoj kategoriji srebro osvojio također triatlonac TK Rival, Željko Žic Solis.

Ukupno treća od svih žena bila je Iva Tomić Smojver. Osvojila je apsolutnu broncu i broncu u najjačoj, ELITE kategoriji za žene.

Bivši predsjednik kluba Nenad Šegota osvojio je zlatno odličje kategorije M50 za svoj novoosnovani TK Rab.

Na utrci je nastupilo 107 natjecatelja iz svih hrvatskih triatlon klubova i gosti iz desetak različitih država.

Na dosad najjačoj štafetnoj triatlon utrci u Hrvatskoj, PRVENSTVU HRVATSKE U EKIPNOM ŠTAFETNOM TRIATLONU, nastupilo je 19 štafeta, sastavljenih od 76 najboljih triatlonaca iz svih triatlon klubova Hrvatske. Štafete su bile sastavljene od dva ženska i dva muška člana koji naizmjence odrađuju 300 m plivanja, 6.6 km bicikle i 1600 m trčanja.

Mada su triatlonci Rivala uvijek u vrhu Hrvatskog triatlona, ipak su bili hendikepirani svojom mladošću. Osim elite triatlonke Ive Tomić Smojver i seniora Vanje Seršića i Blaža Barca, svi ostali Riječki triatlonci su kategorija od mlađih kadeta do mlađih juniora, dok su štafete ostalih klubova bile sastavljene od po 3 ili 4 elite takmičara.

Zbog toga je i uspijeh naših triatlonaca veći, jer je štafeta Rival1, u sastavu Iva Tomić Smojver, Leon Pandža, Lucija Petrović i Blaž Barac, sastavljena od dva seniora i dva mlađa juniora osvojila je treče mjesto prvenstva Hrvatske i brončano odličje u apsolutnom i u Elite poretku.

Štafeta Rival 3 u satavu Andrea Juričić, Ivan Vuletić, Lea Šešelja i Rene Zbašnik osvojila je naslov prvaka Hrvatske osvojivši zlatno odličje kategorije mlađih kadeta.

Izvrsna je bila i štafeta Rival 2, Karla Šešelja, Marin Jotanović, Dorotea Čargonja i Vanja Seršić, sedma u Elite poretku, sastavljena od jednog seniora i tri kadeta.

Na poslijetku, odlično se je borila i štafeta Rival4, za koju su nastupili mlađi kadeti Gioia Gruber, Jakov Radić, Josipa Vuletić i veteran Željko Žic Solis, koji je stisnuo zube i trčao sa slomljenim nožnim prstom kojeg je ozlijedio dan ranije, na olimpijskom triatlonu.

U SUPERSPRINT TRIATLON takmičenju, utrci sa 375 m plivanja, 10 km bicikle i 2500 m trčanja, najbolja od svih žena bila je kadetkinja TK Rival Dorotea Čargonja. Treća kod žena, brončana apsolutno bila Lea šešelja kadetkinja TK Rival dok je srebrno odličje osvojila Nika Begić, juniorka TK Triaton - Rijeka.

U poretku po kategorijama, Dorotea je osvojila zlato a Lea srebro kategorije kadetkinja dok je bronca također išla u Rijeku, osvojila ga je Leonarda Strenja, triatlonka TK Triton.

U kategoriji kadeta pobjednik i osvajač zlatnog odličja bio je Marin Jotanović TK Rival.

Triatlonci Rivala su bili i pobjednik kategorije mlađih kadeta, Ivan Vuletić, kao i srebrni Rene Zbašnika.

Na posljednjoj utrci ovog triatlonskog eventa, AQUATLONU koji se je sastojao od 150m plivanja i 800m trčanja srebrno odličje je osvojio naš najmlađi triatlonac, još početnik Gabriel Barac.

Nakon pregršt odličja sa triatlona Ptuj i izvrsnih rezultata Falkenstainer triatlona, može se samo reči da je suradnja s Vladimirom Miholjevićem kao trenerom biciklista i Silvijom Babić - Mrakovčić kao savjetnicom za atletsku pripremu i trčanje triatlonaca TK Rival donio veliki kvalitativni pomak.