Triatlonci TK-a Rivala osvojili pet titula državnih prvaka, Iva Tomić Smojver druga u Celju

Ponedjeljak, 01. lipnja 2015. 09:19 Napisao/la  SC

Triatlonci TK Rivala istovremeno nastupili na tri natjecanja i ukupno 14 odličja

Triatlonci TK Rivala istovremeno su nastupili na tri jednako bitna natjecanja, koja su se održavala u Hrvatskoj, Sloveniji i Austriji. Na trima natjecanjima ukupno su osvojili 14 odličja, najviše na Prvenstvu Hrvatske gdje su osvojili pet naslova državnih prvaka.

Kadeti, juniori i veterani su nastupili na utrkama Prvenstva Hrvatske u supersprint duatlonu (trčanje/bicikl/trčanje) za kadete i juniore, jubilarne 20. utrke Stubičkog duatlona.

Ova vrlo atraktivna i brza utrka se je odvijala u centru Donje Stubice. Sa Trga Matije Gupca trčalo se je 2.5km, vozilo biciklu 10km i ponovo trčalo 1.25km.

Riječki triatlonci su dokazali i na ovom natjecanju da izvrsni rezultati sa dosadašnjih natjecanja nisu bili slučajnost.

U skoro svim kategorijama na kojima su nastupili, triatlonci Rivala osvojili su prvo, prva dva ili prva tri mjesta, ovisno koliko ih je nastupilo.

U kategoriji mlađih juniora prvak Hrvatske je Leon Pandža – TK Rival, s rezultatom 33:10:89 min ispred Blaža Čajka – TK Rudolf Perišin i Luke Dumančića – TK 3MAX Zagreb.

Kod mlađih juniorki prvakinja države postala je Lucija Petrović (38:37:13 min) a doprvakinja Karla Šešelja, obje TK Rival. Trećeplasirana je bila Chiara Peruško – TK Pula.

Marin Jotanović novi je prvak Hrvatke u kategoriji kadeta, s vremenom 35:15:23 min ispred Stefana Gagića i Luke Penića, oba TK Pula.

Sva tri mjesta na postolju kadetkinja napunile su triatlonke TK Rival. Prvakinja države postala je Dorotea Čargonja, srebrno odličje osvojila je Lea Šešelja a broncu Irina Puvača.

Ivan Vuletić je novi prvak Hrvatske, Rene Zbašnik je osvojio srebrno odličje dok je trčeplasirani bio Čosić Deni iz TK Pule.

U kategoriji M55 nastupili su veterani TK Rival Damir Šegota i Željko Žic Solis. Damir je pobjedio s vremenom 39:42:27 min a broncu je osvojilo Željko s vremenom 46:50:05 min.

Od triatlonaca TK Rivala nastupili su još Josipa Vuletić, 4. mlađa kadetkinja, Radić Jakov, 6. kadet i kadetkinja Tea Begonja.

Kao šlag za kraj bila je apsolutna bronce ženske ekipe TK Rival u sastavu L. Petrović, K. Šešelja, D. Čargonja i Lea Šešelja. Stigle su treće, iza štafeta TK Swibir i TK Hidraulika Kurelja, ali sa daleko najmlađom postavom od pobjednica. Njihovo vrijeme tek dolazi...

Izvrstan rezultat postigla je u Celju – Logarska dolina (SLO) Iva Tomić Smojver na svojem prvom nastupu u Half Ironmam distanci (1.9 km plivanja/90 km bicikle/21 km trčanja) nakon dvije i pol godine izbivanja zbog poroda.

Plivalo se 1,9 km u Šmartinskom jezeru pored Celja, dok je biciklistički dio obuhvaćao trasu od 90 km, od Celja do prekrasnog parka prirode Logarske doline. Biciklistički segment je bio poprilično zahtjevan sa 850 m kumulativnog uspona, a od toga cca 500 m visinske razlike.

Trkački segment je obuhvaćao dionicu od 2x10,5 km u srcu Logarske doline. Ovaj segment je svim natjecateljima bio najzahtjevniji, zbog izrazito teškog polumaratona koji nevjerovatno podsjeća na trail upravo zbog grubog makadama, šumskog kamenja, uskih puteljaka i trčanja kroz duboku travu.?

Iva je utrku vodila od početka plivanja do cca 12. km trčanja, kada joj je vodstvo preuzela Maja Urban, koja je odlično odrađenom trkačkom dionicom zadržala vodstvo i pobijedila. Iva je završila utrku kao druga žena sa rezultatom od 5.29 h.

U Krumpendorfu (AUT), na prvoj utrci internacionalnog Alpe Adria Kupa nastupio je Gabriel Barac, perspektivan i darovit početnik TK Rivala. Utrka se je sastojala od 300m plivanja, 6,6km vožnje bicikle i 2km trčanja. Gabriel je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.

Idući vikend, 06.06. stariju triatlonci TK Rival nastupiti će na utrkama sprinta i supersprinta 7. Rapskog triatlona koji će se održati u uvali Suha Punta na Rabu.

Za najmlađe kategorije početnika održati će se utrke aquatlona i triatlona za sve. Na njima će nastupiti najmlađi predstavnici kluba, godišta od 2010. do 2005., kao i polaznici proljetnog tečaja plivanja škole triatlona, kojima će to biti ujedno i završni ispit, tako da na Rab idu puna 2 autobusa naših najmlađih triatlonaca i njihove pratnje.