PH u štafetama: Juniorke Kvarnera osvojile 3. mjesto u vremenu novog državnog rekorda

Utorak, 03. svibnja 2016. 12:59 Napisao/la  SC

Nove rekorderke štafetu su trčale u sastavu: Petra Gojak, Ana Miškulin, Luana Bobanović i Klara Barnjak

Prvi puta u povijesti državnih prvenstava održano je Prvenstvo Hrvatske u štafetama.

Prvenstvo je održano na stadionu Mladosti u Zagrebu, gdje je Atletski klub Kvarner nastupao sa 4 svoje štafete.

Da su najbrža ekipa u Hrvatskoj dokazali su kadeti Kvarnera, osvojivši zlato u štafeti 100, 200, 300 i 400m.

Prvu izmjenu i dužinu od 100m istrčao je Toni Gržić, nakon čega je štafetu preuzeo Matej Vrban izvrsno otrčavši 200m, dionicu od 300 m trčao je Adrijan Ružić gdje je nakratko izgubio vodstvo koje je uvjerljivo preuzeo Erik Sluga na dionici od 400m. Štafetu su istrčali s vremenom 2:10,55 i popeli se na pobjedničko postolje.

Juniorke su nastupale u seniorskoj kategoriji na 4x200 m i zauzele 3 mjesto. Uz medalju u seniorskoj kategoriji njihova važnija nagrada je novi juniorski državni rekord u vremenu 1:46,93!

Nove rekorderke štafetu su trčale u sastavu: Petra Gojak, Ana Miškulin, Luana Bobanović i Klara Barnjak. Ovim rekordom najavile su i odličnu sezonu na otvorenom koja je pred njima.

Prvi puta trčane su i mješovite štafete, 4x100m u seniorskoj kategoriji trčali su Petra Gojak, Gordan Dugina, Klara Barnjak i Ivan Vujević i s vremenom 46,20.

Treće mjesto izmaklo im je zbog sporijih izmjena palica, no uzmimo u obzir da im je ovo prvi zajednički nastup 4 mjesto smatramo odličnim uspjehom.

Mješovita štafeta 4x400m zauzela je 5 mjesto s vremenom 3:50,81. 400m trčali su: Gordan Dugina, Luana Bobanović, Paula Tepuš i Ivan Vujević, gdje je bilo zanimljivo gledati muško-žensko nadmetanje na 400m.

Puni sastav štafete na 400 m u posljednji tren je izmijenjen zbog tehničkih problema, te naš najjači adut na 400 m Romano Polić nije mogao nastupati.

Isto tako zbog ozljede u štafetama na 100 i 200 m nisu nastupali Andrej Doričić i Marino Dotlić.