SVJETSKI KUP U SANJKANJU

Patricija Urbanc ostvarila najbolji hrvatski rezultat ikada

Utorak, 20. veljače 2024. 11:04 Napisao/la  SC

Iskoristila sam priliku i iznad očekivanja osvojila 7. mjesto u ukupnom poretku, presretna sam, kaže mlada Delničanka

Patricija Urbanc

Nastup hrvatske sanjkašice Patricije Urbanc na ovogodišnjim natjecanjima za Svjetski kup i osvajanje 7. mjesta u ukupnom poretku, ostat će zabilježeno kao najbolji hrvatski rezultat ostvaren u ovoj sanjkaškoj disciplini.

Problemi visokih temperatura za ovo doba godine u Rumunjskoj, gdje se natjecanje trebalo održati, promijenili su ovogodišnji kalendar natjecanja pa je finale Svjetskog kupa prebačeno na alternativnu lokaciju u austrijski Winterleiten.

Nakon sedam etapa Svjetskog kupa veliki kristalni globus ponijela je Evelin Lanthaler (ITA) s maksimalnih 700 bodova, drugo mjesto pripalo je mladoj Riccardi Ruetz (AUT) s 570 bodova, dok je na trećoj poziciji završila iskusna Tina Untenberger (AUT) s 417 bodova.

Patricija Urbanc sezonu je zaključila s osvojenih 250 bodova i već drugu sezonu zadržala se u Top 10 svjetskih sanjkašica.

- Sezona je bila vrlo zahtjevna, sada kada je sve gotovo zadovoljna sam. Iskoristila sam priliku i iznad očekivanja osvojila 7. mjesto u ukupnom poretku, presretna sam, zaključila je Urbanc.

Na kraju treba spomenuti da je Hrvatska u konkurenciji 16 sanjkaških nacija, zahvaljujući zapaženim nastupima mlade Delničanke, zauzela 8. mjesto u natjecanju za Kup nacija, ostavivši iza sebe jednu Kanadu, Češku, Norvešku, Finsku...