Novogodišnji vaterpolo turnir: Opatija bolja od juniora Primorja, Josip Vrlić odveo Jadran do pobjede

Subota, 22. prosinca 2012. 10:17 Napisao/la  SC

Drugo kolo: Opatija - Primorje (juniori) 8:5, Jadran - Delfin 13:11

Novogodišnji vaterpolo turnir

OPATIJA- PRIMORJE 8:5 (3:1, 3:2, 1:1, 1:1)

OPATIJA: Čudina, Rudan, Juraga 1, Begonja, Vrdoljak 1, Turina 1, Blažić, Hraste, Kaluđerović, Deželjin, Pavlović 1, Martinčić 4, Strižić, Deželjin.

PRIMORJE: Čubranić, Popović, Babić, Krainer, Vrlić, Peculić, Štokić 2, Rakovac 3, Mudražija, Čargonja, Radetić, Pernar, Fafanael, Begonja.

U prvom susretu snage su odmjerili juniori Primorja sa iskusnim seniorima Opatije koji su u prvoj četvrtini napravili prednost od tri pogotka, te je rutinski zadržali  do kraja susreta. Primorje je imalo svoje šanse za priključak u zadnjoj četvrini, ali umjesto golova, njihovi pokušaji završavali su na vratnici ili gredi.

JADRAN - DELFIN 13:11 (2:2, 6:3, 2:3, 3:3)

JADRAN: Krolo, Gudić, Knežević, Hontić, Frajman,3, Šunjić, Cerniar 4, Višnić, Vrlić 5, Dragičević, Pavelić, Maržić, Cuomo 1, Varga.

DELFIN: Fabris, Santić 1, Matošević, Car 4, Miletić 3, Prpić, Brala 1, Bonassin, Vrdoljak 2, Sergo, Bilajac.

U drugom susretu susrele su se ekipe domaćina Jadrana iz Kostrene protiv Delfina iz Rovinja. Susret je obilovao pogreškama s obje strane, a u tom ritmu bolje su se snašli vaterpolisti Kostrene i susret riješili u svoju korist rezulatatom 13:11. Iako nekompletni, prednost je donio Josip Vrlić, koji je inače trenutno na posudbi u Barceloneti u Španjolskoj. Posebnim charter letom stigao je na utakmicu 10 minuta prije početka i odradio posao rutinski.

Poredak: Jadran Kostrena 6, Opatija 4, Crikvenica 1, Delfin, Primorje (juniori) bez bodova.