PRVENSTVO BALKANA U KARATEU

Nikolina Golomboš i Ema Sgardelli osvojile zlatne medalje

Subota, 24. veljače 2024. 11:09 Napisao/la  Boris Kirinčić

U Crnoj Gori  nastupa 275 natjecatelja iz 13 zemalja, među njima je 39 hrvatskih predstavnika

Ema Sgardelli postala balkanska prvakinja

U Crnoj Gori se održava seniorsko i veteransko prvenstvo Balkana u karateu na kojem nastupa 275 natjecatelja iz 13 zemalja, među njima je i 39 predstavnika Hrvatske.

Nastupe su odradile hrvatske seniorke u pojedinačnoj konkurenciji, koje su osvojile četiri medalje, a zanimljivo je da su sve medalje osvojile članice riječkih klubova.

Nikolina Golomboš, članica Karate kluba TAD-Rijeka (+68kg) i Ema Sgardelli, članica Karate kluba Champion (-50kg), osvojile su zlatne medalje.

Lucia Battaia (KK Champion -61kg)osvojila je srebro, dok je Alessandra Hasani (KK TAD-Rijeka -55kg) uzela broncu.

Dodajmo da je nastupila i Lea Vukoja (KK Champion -68kg), koja je bila korak do medalje, zauzela je peto mjesto.

Prvenstvo Balkana ujedno je jedan od kvalifikacijskih turnira za nastup u reprezentaciji Hrvatske na sljedećem prvenstvu Europe, koje će se u svibnju održati u Zadru.