Leona Popović osvojila zlatnu medalju u spustu, Riječanka najbolja mlađa juniorka na svijetu

Petak, 13. ožujka 2015. 20:57 Napisao/la  SC

Mlada Riječanka Leona Popović osvojila je zlatnu medalju u spustu u konkurenciji mlađih juniorki (do 18 godina) na Svjetskom prvenstvu u norveškom Hafjellu. Popovićka je članica SKI kluba Rijeka, porijeklom je iz Mrkoplja

Na startu spusta pojavile su se samo tri skijašice mlađe od 18 godina, a Leoni je put prema medalji olakšan kada Francuskinja Romane Geraci nije uspjela završiti utrku. Od Britanke Honor Clissold Leona je bila brža za 3.81 sekunde i osvojila zlato.

U apsolutnoj konkurenciji (do 21 godine) Popovićka je osvojila je 42. mjesto zaostavši za pobjednicom 4.74 sekunde. Slavila je Norvežanka Mina Fuerst Holtmann (1:32.58), ispred sunarodnjakinje Marije Therese Tviberg (+0.50) i Talijanke Nicole Delago (+0.75).

Uz zlato u spustu, Popovićka je u Hafjellu u konkurenciji mlađih juniorki osvojila srebrne medalje u slalomu i alpskoj kombinaciji te broncu u super G-u.

Hrvatski skijaš Max Ullrich osvojio je u 9. mjesto u spustu. Ullrich je za pobjednikom Talijanom Henrijem Battilanijem (1:29.62) zaostao 1.36 sekunde. Drugi hrvatski predstavnik Istok Rodeš bio je 42. s 2.84 sekunde zaostatka.