Veslači Jadrana osvojili drugo mjesto u ukupnom poretku 5. Bakarske regate

Nedjelja, 26. kolovoza 2012. 23:19 Napisao/la  SC

Natjecatelji Jadrana su ostvarili 718,8 bodova, plasiravši se u ukupnom poretku iza veslači Trešnjevke, koji su osvojili 966,1 bod, dok su treći bili natjecatelji Istre (690,1 bodova)

Veslači riječkog Jadrana osvojili su drugo mjestu u ukupnom poretku 5. regate Kupa Miljenko Finderle 2012. koja je održana u Bakarskom zaljevu. Sudjelovali su veslači 19 klubova iz Hrvatske, Slovenije i Italije, a riječki su natjecatelji ostvarili 718,8 bodova. U ukupnom poretku najviše su pokazali veslači Trešnjevke, koji su osvojili 966,1 bod, dok su treći bili natjecatelji Istre (690,1 bodova)

Od pojedinačnih ostvarenja Nickol Udovičić je odnio pobjedu u konkurenciji lakih samaca u vremenu (7:45.56 minuta), među dvojcima na pariće slavili su Michael Ban i Vinko Polić (6:59.98), dok je Ana Anić najbolja bila u skifu za lake seniorke u vremenu (8:30.14)

Uspjeha su imali i veslači omišaljskog Glagoljaša, koji su odnijeli dvije pobjede u mlađim kategorijama. Kadet Mihael Girotto je bio najbrži u utrci samaca, odnijevši pobjedu u vremenu (3:38.25), dok je njegovoj sestri Paoli to uspjelo u finalu samaca u juniorskoj konkurenciji (9:07.81).