EP: Boran Berak prvi put u karijeri ima priliku osvojiti medalju na velikim natjecanjima

Četvrtak, 09. svibnja 2024. 15:54 Napisao/la  SC

Silno želim medalju. Ovo je moj sport i ovo je moja zemlja. Volio bih da je ovo samo početak, kaže član Karate kluba TAD-Rijeka

Boran Berak u natjecanju kategorije -67 kg na EP u Zadru pobijedio je Ukrajinca Hnata Paka 8:3, Danca Marcusa Kjaerbola 3:1, bio uvjerljiv i protiv Bekira Grabusa iz BiH 9:0.

U polufinalu je u neizvjesnom dvoboju na kraju izgubio od Crnogorca Nenada Dulovića 3:6.

- Silno želim medalju. Ovo je moj sport i ovo je moja zemlja. Volio bih da je ovo samo početak... Učinit ću sve da u subotu budem pravi, rekao je Boran Berak, član Karate kluba TAD-Rijeka.

Za brončano odličje borit će se protiv Grka Georgiosa Baliotisa.

U prvim nastupima na EP-ima porazi Brune Jelinića (-60 kg) i Dorotee Rumenjak.

Jelinić je izgubio od Poljaka Bartosza Wojciechowskog 9:5, a Rumenjak od Azerbajdžanke Madine Sadigove 5:3.

U ekipnim katama muška selekcija (Dino Huić, Mark Fileš, Ivan Žeinski) svladala je Švicarsku (39,60: 38,00), ali porazom od Italije (40,70: 39,30) ostala bez repasaža.

Ženska reprezentacija u katama (Ivana Raguž, Nika Jelen, Lucija Gečević) zabilježila je minimalni poraz od Češke (38,90: 38,50).

Na EP u Zadru sudjeluje 579 karatista iz 51 zemlje, prvenstvo završava u nedjelju