Atletski klub Kvarner nagradio najbolje u 2023. godini

Utorak, 05. prosinca 2023. 13:28 Napisao/la  SC

Atletičari AK-a Kvarner na pojedinačnim i ekipnim državnim prvenstvima osvojili najveći broj medalja u posljednjih pet godina

Najbolji prigodno nagrađeni

Atletski klub Kvarner na redovitoj Skupštini nagradio je najuspješnije atletičare.

Atletičari AK-a Kvarner nastupili su na svim pojedinačnim i ekipnim PH te osvojili ukupno 116 medalja što je najveći broj osvojenih medalja u posljednjih pet godina.

Ukupno 47 natjecatelja osvojilo je medalje u pojedinačnim disciplinama na državnim prvenstvima te je uz njih još 11 natjecatelja sa državnim odličjima u štafetama, imamo gotovo 60 atletičara koji su osvojili državnu medalju za klub.

Prema broju osvojenih medalja na pojedinačnim prvenstvima Hrvatske treći smo najuspješniji klub u Hrvatskoj.

Riječki atletičari u 2023. postavili su devet državnih rekorda.

Na kup natjecanjima najveći uspjeh ostvarili su kadeti i juniorke, kategorije u kojima smo zauzeli 3. mjesto.

Na ekipnim stadionskim prvenstvima najuspješnije su bile kadetkinje, juniorke i seniorke sve trećeplasirane ekipe .

Također, trećeplasirani bili su i seniori na ekipnom PH u cestovnom trčanju .

Na kros natjecanjima najuspješnija bila je muška seniorska ekipa koja je na Ekipnom PH u krosu zauzela drugo mjesto.

Na istom natjecanju seniorke su zauzele treću poziciju te smo u ukupnom poretku svih kategorija završili kao treći najuspješniji klub.

Od pojedinačnih rezultata najveći uspjeh za klub ostvarila je Veronika Šokota koja je postala juniorska viceprvakinja Europe u bacanju koplja.

Veronika je ujedno bila i jedina hrvatska predstavnica s osvojenim odličjem na najznačajnijem natjecanju u ovoj godini za juniorsku kategoriju natjecatelja.

Uz europsko srebro Veronika je i pobjednica Europskog bacačkog kupa u kategoriji mlađih seniorki.

Laura Štefanac obranila je zlato na Europskom prvenstvu gluhih te postavila rekord prvenstva.

Sara Kolak predstavljala nas je na najvećem atletskom natjecanju u ovoj godini Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. Nastup je završila u polufinalu. Na Europskom kupu u Chorzowu osvojila je 3.mjesto. Uz Saru Kolak dio reprezentacije na Europskom Kupu bili su i Klara Barnjak te Marin Premeru.

Značajne uspjehe na međunarodnim natjecanjima imala je i Nicole Milić, koja je ušla u polufinale Europskog juniorskog prvenstva te uz osobni rekord natjecanje završila kao 12. juniorka Europe u disciplini 400m. Nicole se okitila i sa 5 naslova državne prvakinje .

Elena Ban vratila se iz Rio de Janeira gdje se održala svjetska Gimanzijada sa dva brončana odličja u disciplinama 800m i 1500m.

Sara Superina nastupila je Svjetskom prvenstvu u planinskom trčanju i trailu te je na Balkanskom prvenstvu u krosu ekipno osvojila 2.mjesto.

Na državnim prvenstvima najuspješnije u ovoj godini bile su deveterostruka prvakinja Hrvatske Elena Ban te Koni Dubrović sa 12 osvojenih odličja od čega 5 naslova prvakinje.

Koni Dubrović je ove godine imala i dva nastupa za reprezentaciju na Prvenstvu Balkana za mlađe junior te Prvenstvo Balkana u kategoriji juniorki.