1. liga stolnotenisača: Srdoči i Kvarner upisali pobjede protiv Svete Nedjelje i Jaske

Nedjelja, 30. studenog 2014. 11:06 Napisao/la  SC

Peto kolo: Srdoči - Sveta Nedjelja 4:1, Srdoči - Jaska 4:0, Kvarner - Jaska 4:1, Kvarner - SVeta Nedjelja 4:2

Stolnotenisači Srdoča u petom kolu ugostili su  Svetu Nedelju i Jasku iz Jastrebarskog, te postigli dvije uvjerljive pobjede te se nakon šestog kola nalaze na prvom mjestu s osvojenih maksimalnih 16 bodova.

U jutarnjem susretu s Svetom Nedeljom Srdočani su postigli visoku 4:1 pobjedu. Mario Divković lagano je u tri seta dobio Vjekoslava Nemeca 3:0. Anton Činko  povisio je vodstvo na 2:0, pobijedivši u pet setova Frana Butkovića. Iskusnik Krešimir Marinković smanjio je vodstvo domaćina na 2:1 pobijedivši u trećoj partiji Andreja Graovca s 3:1.  Divković i  Marelja povisuju vodstvo svoje ekipe nakon 3:1 pobjede u parovima nad Nemecom i Butkovićem. Točku na ¨"i" ¨stavio je Mario Divković pobjedom 3:1  nad Franom Butkovićem.

U posljepodnevnom programu  Srdočani su u derbiju šestog kola expresno za 68 minuta pobijedili do četvrtog kola neporaženu ekipu iz Jastrebarskog s  maksimalnim rezultatom 4:0 prepustivši gostima svega dva seta. Susret su otvorili Mario Divković i prvi reket gostiju Matej Jelić  dvanaestoplasirani igrač na seniorskoj rang listi Hrvatske. Kvalitetnom igrom   i dobrom sprovedenom taktikom  Mario Divković  je dominirao tijekom cijelog meča te je lagano u tri seta pobijedio  Mateja Jelića koji je u tri seta osvojio svega 20 poena.

Perspektivni junior Srdoča Luka Šarčević je  u najuzbudljivjem meču susreta u pet setova pobijedio favoriziranog igrača gostiju Juraja Đurinovića te još jednom dokazao da izrasta u kvalitetnog klupskog igrača. Josip Franjo Marelja je pridodao treći bod u uvjerljivoj igri protiv Tomca 3:0,dok je četvrti bod osvojen u igri parova u kojem je uigrani par domaćina Divković/Marelja bio bolji od para Jelić/Đurinović četvrtfinalista s državnog prvenstva Hrvatske u parovima  čak s 3:0.

Dvjema pobjedama protiv Jaske 4:1 i Svete Nedjelje 4:2, Kvarner u stopu sa zaostatkom od dva boda prati vodeće Srdoče, dok se Jaska nakon dva poraza s riječkim klubovima nakon odigranog petog kola nalazi na trećem mjestu.

SRDOČI - SV. NEDELJA 4:1 (Divković – Nemec  3:0;Činko – Butković 3:2;Graovac –Marinković 1:3;Divković/Marelja – Nemec/Butković 3:1;Divković – Butković 3:1)

SRDOČI - JASKA 4:0 (Divković–Jelić 3:0;Šarčević – Đurinović 3:2;Marelja-Tomac 3:0;Divković/Marelja-Jelić/Đurinović 3:0