1. B liga vaterpolista: Opatijci preokretom do pobjede, Kostrenjani poraženi u završnici

Nedjelja, 17. svibnja 2015. 22:16 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Opatija - Zadar 1952 12:11, Jadran Kostrena - Galeb MR 13:14, Adriatic - Šibenik 11:4

Prva B vaterpolo liga - 17. kolo

OPATIJA - ZADAR 1952 12:11 (1:3, 4:3, 5:2, 2:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 50.

Suci: Čipčić i Benić. Delegat Risek

OPATIJA: Čudina, Štokić, Vrdoljak 1, Šarić 4, Brubnjak, Car, Deželjin 3, Blažić, Saftić, Božić, Vrlić 4

ZADAR 1952: Brajčić, Miletić, Grozdanić, Jurišić, Jovančević 4, Lokin, Stipić, Dolat Magaš, Šarić 4, Torić 3, Mijolović, Vrbnjak

Isključenje s pravom zamjene: Car (Opatija), Miletić, Vrbnjak (Zadar 1952)

Vaterpolisti Opatije u neizvjesnoj su utakmici došli do pobjede nad Zadrom 1952. Gostima je pripala prva četvrtina, koju su zaključili vodstvom 3:1. Domaći su izjednačili prvi puta u 11. minuti, a potom i u 18. minuti 6:6. Nakon izjednačenja Opatijci su prvi puta poveli 7:6, a zatim i pobjegli na plus dva 10:8.

No, Zadrani su se uspjeli vratiti i ponovno dovesti utakmicu u egal 10:10. Domaći vaterpolisti još su jednom uspjeli pobjeći na 12:10 i više nisu dozvolili Zadranima da ih ugroze.

JADRAN KOSTRENA - GALEB 13:14 (7:4, 1:3, 4:4, 1:3)

Suci: Milković i Franković. Delegat: Dicelj

JADRAN KOSTRENA: Krolo, Klarin, Šehić, Kaluđerović, Brala 3, Damjanović, Cerniar 3, Frajman 1, Popović, Blažić 1, Sušanj 1, Gudić Ševeljević, Cuomo 4

GALEB MR: Katić, Lalić 2, Antunović 1, Krnić 1, Ivandić 3, Šimić, Marinović 3, Vujčić, Popović 1, Crnčević 3

Iako su vodili dobar dio utakmice vaterpolisti kostrenskog Jadrana nisu uspjeli pobijediti Galeba iz Makarske. Iako su vodili dobar dio utakmice vaterpolisti kostrenskog Jadrana nisu uspjeli pobijediti Galeba iz Makarske. Kostrenjani su vodili 6:1 i 7:2, ali je iskusna ekipa Galeba uspjela uhvatiti ritam i vratiti se u utakmicu.

Gosti su poveli 10:8, domaći su imali čak tri kontre u trećoj četvrtini koje nisu uspjeli realizirati. No, uspjeli su domaći ponovno preokrenuti i povesti 13:12 39 sekundi do kraja utakmice. Galebaši su izjednačili iz dvojbene situacije, u kojoj su domaći signalizirali prekršaj njihovog centra. Deset sekundi prije kraja utakmice gosti zovu time out nakon kojeg iskusni Krnić pogađa za pobjedu, iako su domaći tražili prekršaj u napadu.

Kolo prije kraja Galeb igra sa Šibenikom doma, dok će Jadran i Opatija odmjeriti snage međusobno. Poredak je neizvjestan jer sve tri ekipe mogu biti od drugog do četvrtog mjesta. Adriatic je naslov osigurao ranije.

Rezultat 17. kola: Adriatic - Šibenik 11:4