1. B liga vaterpolista: Adriatic pobjedom nad kostrenskim Jadranom osigurao naslov prvaka

Ponedjeljak, 11. svibnja 2015. 14:12 Napisao/la  SC

Utakmice 16. kola: Opatija - Galeb 12:10, Jadran - Kostrena - Adriatic 9:12, Zadar - Šibenik 9:13

Prva B liga vaterpolista - 16. kolo

OPATIJA - GALEB 12:10 (4:4, 3:1, 1:3, 4:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 70

Suci: Benić i Čipčić. Delegat: Risek (svi Rijeka)

Peterci: Opatija 1 (1), Galeb 0 (0)

Isključenje s pravom zamjene: Rakovac (18)

OPATIJA: Čudina, Štokić 1 (1), Vrdoljak, šarić, Hraste, Vrlić 3, Car 1, Rakovac 1, Radetić 1, Deželjin 3, Blažić 1, Saftić, Božić, Brubnjak 1

GALEB: Matić, Lalić, Antunović 1, Kuzmanić 1, Krnić 3, Ivandić, Sumić, Marinović 1, Vujčić 1, Rošić, Popović 1, Čuljak

Vaterpolisti Opatije pobijedili su Galeb 12:10 na domaćem bazenu. Nakon što je prva četvrtina bila izjednačena, domaći su se u drugoj dionici odljepili i na odmor otišli sa plus dva - 7:5. Gosti su se u trećoj četvrtini ponovno vratili, ali u posljednjem dijelu nisu se mogli oduprijeti pritisku Opatije.

JADRAN KOSTRENA - ADRIATIC 9:12 (2:2, 4:4, 1:4, 2:3)

Suci: Franulović i Milković. Delegat: Brala (svi Rijeka)

JADRAN KOSTRENA: Krolo, Klapan 2, Šehić, Kaluđerović, Brala 2 (1), Damjanović. Frajman, Popović, Višnić, Sušanj, Gudić, Ševeljević, Cuomo

ADRIATIC: Šparada, Vukšić, Štrkalj, Stojanović 3, Zeljak 1, Brkić 2 (1), Belamarić, Gagulić 1, Sabioni 2, Anzulović, Jukić, Jerčinović 3

Peterci: Jadran Kostrena 1 (1), Adriatic 1 (1).

Isključenje s pravom zamjene: Frajman (21)

Adriatic je pobjedom nad kostrenskim Jadranom osigurao naslov prvaka u Prvoj B ligi vaterpolista. Jadran Kostrena parirao je uspješno gostima do kraja prvog poluvremena, a zatim se Adriatic odvojio i uspješno priveo utakmicu kraju.

Rezultati: Zadar - Šibenik 9:13