ESI 2016: Zlato Mariju Todoroviću na 100 metara leptir i judašici Brigiti Matić

Ponedjeljak, 25. srpnja 2016. 18:50 Napisao/la  SC

Na taekwondo turniru hrvatski su predstavnici osvojili dva zlata, dva srebra i broncu

Aktualna svjetska juniorska prvakinja judašica Brigita Matić, potvrdila je status najbolje natjecateljice u kategoriji -78kg te bez ozbiljnijih prijetnji došla do zlatnog odličja na Europskim sveučilišnim igrama. U finalu je bila bolja od Paule Kulage (POL).

- Očekivala sam zlato jer sam znala da konkurencija neće biti jaka, a i znam da se očekivalo od mene nakon ždrijeba da ništa manje od zlata neće biti zadovoljavajuće, rekla je Brigita Matić koja je potvrdila status favorita.

Ivan Čović ostao je nadomak medalje u kategoriji preko 100kg. U borbi za broncu poražen je od Diog Dioga Felipea iz Portugala.

Na taekwondo turniru hrvatski su predstavnici osvojili dva zlata, dva srebra i broncu. Andrea Pacadi i Antonija Žeravica (Sveučilište Zagreb) osvojile su zlatna odličja u kategorijama do 46 i do 62 kilograma.

Srebro je pripaplo Tanji Rastović (Sveučilište Zagreb) u kategoriji do 57 kilograma i Dominiku Matlekoviću (Sveučilište Zagreb) u kategoriji do 68 kilograma. Brončano odličje ponio je Dinko Šegedin (Sveučilište Split) u kategoriji do 80 kilograma.

Hrvatski plivač Mario Todorović (Sveučilište Split) osvojio je zlato na 100 metara leptir, dok je Cindy Šoštarić (Sveučilište Zagreb) završila brončana na 100 metara prsno.